Jste bez energie a cítíte, že potřebujete po Vánocích vzpruhu?

To dáte!

Zdravější životní styl si do svých novoročních předsevzetí zařazuje většina lidí, což je dobře. Málokdo ho ale dokáže naplnit. Nemusí jít o předem prohraný boj, stačí prostě začít postupně a s maličkostmi. Dejte si jen pozor, ať na sebe nevyvinete další přemrštěný tlak, který je dlouhodobě neudržitelný.

Začněte postupně

Místo zákazů raději přidávejte. Přidejte si na začátek hodinu spánku navíc, porci zeleniny a třeba sklenici vody oproti vašim původním zvyklostem. To pro první měsíc bohatě stačí. Skvělým přidaným zvykem může být i třeba vhodný doplněk stravy. Doporučujeme třeba spirulinu, která je skvělým antioxidantem a nabízí další spoustu benefitů, jako například příznivé působení na zažívání, včetně pravidelného pohybu střev. Pomáhá totiž potlačit nežádoucí bakterie a naopak vytvořit ideální prostředí pro ty „hodné“. Spirulina je nízkokalorická a některé studie zmiňují i její účinky na hubnutí. 

Čerstvost jako záruka kvality

Znáte tuto superpotravinu jako zelený prášek, který se rozpustí ve vodě a z toho vznikne nápoj ne zrovna příjemné chuti? A zkoušeli jste někdy pít čerstvou spirulinu? V nápoji SpirAlps najdete kromě zmiňované čerstvé spiruliny i pyré ze šťavnatých broskví a jablek. Budete tedy určitě velmi příjemně překvapení, jak chutný může tento nadupaný nápoj být.

da potvrzuje

Sušená spirulina navíc podle Akademie věd České republiky rapidně ztrácí svoje prospěšné účinky. Touto problematikou se zabývá i výzkumná skupina vedená Ing. Irenou Brányikovou, Ph.D. na ÚCHP AV ČR, v.v.i. a z jejich výsledků vyplývá, že celková antioxidační kapacita se během sušení snížila o 41 % a během následného skladování až o 72 % původních hodnot čerstvé spiruliny. Nejjednodušším řešením je tedy konzumace přímo čerstvé biomasy, která nebyla vystavena tepelné a oxidační zátěži při zpracování.

Benefity, kam se podíváte

Nápoje SpirAlps fungují jako zdravější alternativa energetických nápojů po náročném tréninku nebo únavě. Spirulina je navíc z 60–70 % protein, takže pomáhá efektivně vyživit svaly a zahnat pocity hladu. Snižuje také chutě na sladké, takže se báječně hodí užívat ji při redukci váhy. Kromě toho funguje jako podpora při hojení ran, zmírňuje záněty v těle a zabraňuje výskytu kvasinkových infekcí. Navíc díky obsahu spousty minerálů vyskytujících se v nápoji SpirAlps, jako je hořčík, draslík, zinek, selen, chrom, mangan, germanium, meď a železo, zlepšíte srdeční činnost a posílíte nervový systém. Zkrátka neexistuje důvod, proč čestvou spirulinu nevyzkoušet.

Měření