Obnova a udržitelnost jako základní elementy péče o vlasy (i planetu)

Společnost Wella, kterou roku 1880 založil Frank Stroher, je v kadeřnickém světě pojem. Na svém kontě má řadu patentů a dá se o ní bez nadsázky říct, že dala kadeřníkům řadu revolučních vynálezů. A i když původně cílila na výrobu paruk, stala se průkopníkem v trvalé a nyní je špičkou v barvách a celkové péči o vlasy. Mimochodem, první balzám na vlasy od Welly přišel na trh už koncem 30. let 20. století! Dnešní ženy mají samozřejmě jiné nároky — už za svými kadeřníky nepřicházejí s pouhou potřebou změny odstínu a precizním střihu svých vlasů, ale chtějí, aby jejich vlasy byly jednoduše zdravé. Kromě toho smýšlejí ekologicky a zajímá je, za jakých podmínek byly produkty (včetně obalů) vyrobeny a co obsahují. Ti nejlepší a nejerudovanější kadeřníci, kteří se značkou pracují, jsou samozřejmě nadšeni!

Cílem je být co nejšetrnější k vlasům stejně jako k prostředí

Řada Elements je přírodní pečující systém o vlasy. Neobsahuje žádné sulfáty, silikony ani parabeny a má až z 98 % ingrediencí přírodního původu. Ať už potřebují vaše vlasy obnovit, zklidnit, nebo jsou zralé na očistu, na každý problém byl stvořena speciální podřada z kolekce Elements: Například „zelená“ (zahrnující Renewing Shampoo, Renewing Conditioner, Renewing Mask a Renewing Leave- in Spray) obnovuje povrch vlasů, dodává jim lesk i hydrataci a pomáhá předcházet mechanickému poškození. Wella Professionals ale zároveň uvažuje udržitelněji, proto ve výrobcích nenajdete jedinou složku živočišného původu. Zajímá vás z čeho jsou obaly? Každá lahev šamponu byla vytvořena z 50% recyklovaného a recyklovatelného plastu a je zasazená do kartonové krabičky. To samé platí i pro další výrobky, které seženete na stránkách mojewella.cz. Více info o jednotlivých produktech, které značka prodává v doplnitelných verzích (refillech), najdete zde.

Obnovující šampon Wella

 

Nové návyky pro blaho všech

Recyklované materiály využívá Wella také u svých ikonických barev na vlasy nebo se zasazuje o to, aby tisíce salonů, které pracují s jejími produkty fungovaly udržitelněji. Zásady, které dodržují kadeřníci, jsou tři: Úspora energie, vody a třídění odpadu, přičemž za své si je můžete vzít i vy doma. Ve chvílích, kdy nanášíte šampon, kondicionér nebo masku, vypínejte vodu. Za jedinou minutu může protéct až 10 litrů vody! Stejně tak myslete na teplotu vody a na závěr mycí procedury využijte vlažnou namísto horké vody (efekt umytí se nesníží, naopak). A až budete prát, nezapínejte poloprázdnou pračku a volte nižší teplotu (40 stupňů Celsia) nebo rovnou eko program. Jsou to sice drobnosti, ale když si je začnete uvědomovat a vpustíte je do každodenního života, přispějete k velké změně. #askforwella

 

Wella Elements