5 tipů pro poškozené vlasy, které zaručeně fungují

Proč vlasy ztrácí lesk, hebkost a nedrží pořádně svůj tvar, i když se o to hodně snažíte? Důvodů je spousta, od nešetrného zacházení po po stres. K tomu připočítejte vlivy počasí, střídání teplot, nošení čepic nebo nevhodně zvolenou každodenní péči a je jasné, že takový nápor nemohou vlasy dlouho vydržet. Jak je dostat zpátky do top kondice? Následujících pět tipů vám pomůže.

Zvolte správnou péči
Poškozené vlasy potřebují v první řadě obnovit a uhladit narušený povrch, vyživit a hydratovat. Začněte používat šampon a kondicionér s regeneračními ingrediencemi jako je keratin, panthenol a proteiny. Ty obsahuje např. nová řada essence ULTÎME CAVIAR+ HAIR RENEW. Navíc je obohacena o perlovou esenci a výtažky z kaviáru. Ten je zdrojem vitamínů, minerálů, proteinů a omega-3 mastných kyselin. Ne náhodou jde o jednu z nejluxusnějších kosmetických ingrediencí, která výrazně pečuje a omlazuje. Poškozené a unavené vlasy bez lesku tak budou díky tomu minulostí.

Dvakrát týdně maska
Vedle jemné péče nezapomínejte ani na hloubkovou regeneraci, kterou vlasy právě teď potřebují. Sáhněte po intenzivní masce nebo séru. Masku naneste na umyté, ještě vlhké vlasy. Pro intenzivnější efekt je ještě můžete zabalit do ručníku. Nechte deset minut působit a potom důkladně smyjte.
Když nemáte moc času, sáhněte po séru, které stačí nastříkat do umytých vlasů, nemusí se již oplachovat.

Jemné zacházení
Ani sebelepší kosmetika nepomůže, pokud s vlasy nezacházíte šetrně. Takže už žádné drhnutí mokrých vlasů ručníkem a rozčesávání nevhodným hřebenem. Pořiďte si vhodný kartáč, který se hodí i na mokré vlasy, dostatečně velký, pružný a odolný se širšími mezerami.

Ochrana před teplem
Pokud nejdete rovnou spát, můžete vlasy nechat volně uschnout. Jinak je vyfenujte, ale snižte teplotu fenu a před jeho použitím aplikujte termoochranu - například Guardin Angel od značky got2b. Když si vlasy žehlíte nebo natáčíte na kulmu, na tento krok určitě nezapomínejte. Dost svým vlasům pomůžete.

Něco navíc
Kvalitu vlasů můžete podpořit potravinovými doplňky s obsahem železa, zinku, vitaminu B, magnesia a minerálních solí.  

ultimehair 56be2

EBC promo