3 tipy, jak snadno upgradovat obývák

1. Nová sedačka

Nestyďte se za to, že se večer natáhnete k televizi a sjíždíte poslední dvě série Game of Thrones, abyste si děj před novou sezónou oživili. Ale jestli si po skoku na svou starou sedačku připadáte, jako byste dopadli na železný trůn, asi je na čase poohlédnout se po nové. Hlavně ať je pořádná a skutečně kvalitní, ať ji nemusíte zase za dva roky měnit. Vždycky dobrou volbou je investice do kožené sedačky, která z módy prostě nevyjde a dost toho vydrží. Pořídit si ale můžete i nadčasovou sedačku z kvalitních textilií – skvěle vypadají tmavě modré, tmavě zelené, vínové nebo šedé potahy, které se snadno kombinují s doplňky za předpokladu, že ostatní vybavení i výmalba jsou v neutrálních barvách.
sedacka fado 8161d

 

2. Orientální koberec

Nepředstavujte si hned sovětský interiér nebo naopak hliněné obydlí hipíků s batikovanými sukněmi a červenou tečkou na čele. Turecké a marocké koberce jsou must have, pokud ve vás dřímá byť jen špetka bohémského ducha. Ať už máte byt zařízený ve skandinávském, nebo třeba industriálním stylu, kusový, ručně tkaný vlněný koberec k té nové sedačce padne. Na Pinterestu jsou fotky interiérů s barevnými kilim koberci nebo marockými bílo-černými koberci beni prostě hit. Nevybírejte ale jen podle vzhledu a pořádně měřte, ať příliš malý koberec nepůsobí spíš jako předložka, volte minimálně velikost 130 x 200 cm. Pamatujte, že z obou stran by měl koberec přesahovat šířku sedačky minimálně o 10 cm. Pokud máte v obýváku i křesla či odkládací stolky, měly by na koberci alespoň částečně stát také.
koberecedit 5e656

 

3. Hromada polštářků

Vzpomínáte, jak Samantin pes obskočil dekorační polštářek, za který dala Carrie 500 dolarů? Tolik za jeden kousek utrácet nemusíte, ale příklad si z toho vezměte. Ke stylovému interiéru totiž krásné polštářky patří a navíc mají tu skvělou moc okamžitě proměnit atmosféru v místnosti. Aby to ale byla opravdu stylovka, v žádném případě nekupujte polštářky nebo povlaky v sadách a v jednom odstínu, naopak. Kombinujte materiály, vzory, barvy, motivy, styly, tvary a velikosti. Něco by je samozřejmě spojovat mělo, ale určitě to nesmí působit otrocky a křečovitě. Například barva, která se opakuje na gauči, na koberci či tapetě, se částečně objeví na potisku polštáře. Prostě k dekorování své pohovky přistupujte podobně, jako kombinujete oblečení. To vám přece jde.
polstarek 1 1b05e

 

Připraveni začít? Největší výběr sedaček v Česku je na Bianu.

EBC promo