Luxusně zachumlaná? Ať je to do kašmíru!

Ať už razíte jakýkoliv styl, kašmír by ve vaší skříni, zvlášť v chladné sezoně, rozhodně chybět neměl. Kromě toho, že vás příjemně zahřeje, dodá jakémukoliv outfitu nadčasový vzhled — a dokáže ho i rozzářit.

Italská značka Falconeri se už dlouhá léta specializuje právě na kašmírové kousky nejvyšší kvality. A co je nejskvělější? U kolekcí z dílny Falconeri vždy získáte jistotu, že vám kousky nevyjdou z módy. Aktuálním trendům prostě nepodléhají a vypadají výjimečně v jakémkoliv roce… Nejde však jen o design, ale i propracovaný proces výroby.

Kašmír se rodí na pastvinách

Konkrétně v Mongolsku. Z tamějších kašmírských koz se tam získávají přírodní vlákna, jejichž zpracování následně probíhá s maximální pečlivostí. Zajímá vás, kolik je potřeba srsti na jediný model? Jde o srst dvou celých koz, což znamená více než hodinu zpracování na tyčových tkacích stojích a další hodiny ručního zpracování. Falconeri ale vsází na nejmodernějši  technologie zpracování a ten nejšikovnější personál, který pracuje s tímto materiálem doslova s láskou.

Smysl pro udržitelnost

Veškerá výroba pod hlavičkou Falconeri je přitom šetrná k životnímu prostředí i k lidem, kteří se na ní podílejí. Značka navíc podporuje organizace pro ochranu spotřebitelů, výrobců i maloobchodníků, aktivně se snaží chránit flóru i faunu. Podepsala mimo jiné The Fashion Pact, závazek sdílený 67 dalšími prestižními společnostmi z textilního a módního sektoru, které chtějí zaručit udržitelnější budoucnost planety tím, že se zaměří na tři hlavní témata: Klima, oceány a biodiverzitu.

Je vám filozofie značky Falconeri sympatická? Teď se už jen zbývá zamilovat do jejích produktů! My v redakci už podlehli…

Módní vrstvení

U Falconeri seženete nejen klasické svetry a roláky, ale také kašmírové kardigany a kabáty.

Falconeri kašmírové kousky

Síla materiálu

Různé tkaniny, různá tloušťka příze. Falconeri nabízí tenké svetříky i huňaté svetry, do kterých se hravě schováte, ale zároveň je dáte všem na odiv.

Nohy stylově v teple

Kašmírové kalhoty? To není sen, u Falconeri čistá realita, kterou si můžete dopřát.

Kašmírové věci od Falconeri

Barvy, na jaké jen pomyslíte


Nezůstávejte jen u tlumených odstínů. Nová kolekce nabízí nejrůznější barvy, které vám rozzáří i ten nejnáročnější den.

Kousky Falconeri

Na detailech záleží

A jak vlastně barvy nosit? Sáhněte po jednom výrazném kousku — zbytek zahalte do jiné barvy. Duch monochromního outfitu a vašeho vkusu maximálně vynikne!

 

Falconeri

Celá kolekce Falconeri k zakoupení v obchodech Falconeri v OC Palladium a ve Westfield Chodov. Více info o značce a jejích highgligtech najdete také na jejím instagramu.

 

Děkujeme hotelu Maximilian Praha za poskytnutí prostoru k focení.

Foto: Adriana Fialová;
Modelka: Karolína K./Pure model management;
Styling: Šárka Štursová;
Make-up: Jana Lhotová

 

Měření