Zasněte se nad příběhem, který boří konvence

Pomellato založil roku 1967 Pino Rabolini. Právě tento muž přišel s vizionářským nápadem vnést prêt-à-porter do konzervativního světa šperků. Šperky této milánské značky nadchnou svým unikátním designem a barevnými drahokamy. Sálá z nich vášeň pro eleganci, půvab, osobitost.

Pomellato, které je exkluzivně k dostání v multibrandovém klenotnictví HALADA, je součástí Keringu, světové skupiny luxusních značek, která řídí vývoj renomovaných domů v oblasti módy, koženého zboží, šperků a hodinek. Prosazuje také zodpovědný přístup k životnímu prostředí s výhledem do budoucnosti, dosáhlo 100% odpovědného nákupu zlata a v milánské klenotnické škole se stará i o předání šperkařského řemesla nové generaci. Více o Pomellato objevíte na stránkách značky.

Kde se zrodil prsten Nudo?

Nudo znamená v italštině nahý nebo holý. Tento prsten se původně zrodiltouhy vytvořit něco jiného než trend velkých, ve své době populárních šperků. První odvážné prsteny Nudo v roce 2001 nesly zářivé odstíny granátu, akvamarínu, peridotu, iolitu a červeného turmalínu. Tento podmanivý nováček nabídl intenzivní a čistý solitér barev, který vypadal, že se vznáší ve vzduchu díky upevňovacímu systému ukrytému uvnitř na základně každého kamene. Zároveň šlo o jeden z prvních prstenů, které byly navrženy pro stohování. Modely Nudo byly okamžitě vyprodány!

Dominanta s nadčasovým designem

Prsten vyniká překvapivě lehce čtvercovým tvarem a vrcholem kamene s výrazným brusem. Tento jedinečný řez Nudo je adaptací tvaru kabošonu, na který zkušení řezači drahokamů ručně vyřezávají 57 nepravidelných fazet do svého povrchu. A co víc, aby dokonale provedli čisté linie Nudo, trvá řemeslníkům a ženám v milánském ateliéru Pomellato čtyři dny, než ručně vyrobí prsten Nudo klasické velikosti. Úspěch prstenu byl natolik velký, že společnost vlastní mezinárodní autorská práva jak na design prstenu, tak i jeho brus.

Krása, která přitahuje nevšedně smýšlející ženy

V průběhu let Nudo pokračovalo v odhalování nových konceptů a k dnešnímu dni bylo v těchto klenotech umístěno 35 různých drahokamů. Specializovaný tým lovců drahokamů prohledává svět, aby se podělil o nečekanou krásu neobvyklých drahokamů, jako je prasiolit, růženín a nebesky modré topazy, stejně jako oblíbené akvamaríny, ametysty a turmalíny. Gemologický tým jde ještě dále a zkoumá vzrušující efekty, jako jsou speciální drahokamové povrchové úpravy, například vzhledově jakoby mrazivé Nudo Gelé, aby mohl nabídnout tóny nad rámec vlastní barevné palety.

Ženy, které Nudo přitahovalo, jsou stejně individuální a svobodomyslné jako samotný design. Od Tildy Swinton a Salmy Hayek až po Cate Blanchett a Jane Fonda, Lupitu Nyong'o a Amandu Seyfried, nekonvenční krása Nudo byla dokonalým doplňkem pro silné ženy, které společně vytvořily ducha sesterství Pomellato.

Nudo ztělesňuje revoluční přístup společnosti Pomellato, která se zrodila, aby vytvořila klenoty prêt-à-porter pro emancipovanou ženu. Nudo je typicky ženské, nápadně originální a dokonalá, ale ironická odpověď na solitérní prsten, stejně jako je zahrnuta do řady nahých drahokamů, které používá. Nudo je skutečná ikona, silná v minimalismu svého designu, ale mnohostranná a upřímná, stejně jako ženy Pomellato," říká generální ředitelka Pomellato Sabina Belli.

Když chcete víc než jen prsten...

V současné době se prsteny dodávají ve čtyřech velikostech drahokamu. Řada se ale stále posouvá vpřed na své tvůrčí cestě a dnes se rodina Nudo skládá z více jak 150 položek. První přívěsek Nudo byl představen v roce 2016, poté byl v roce 2018 uveden náramek, po kterém v roce 2019 následoval náhrdelník.

V roce 2020 vstoupilo Nudo do světa vysokých šperků s oslnivou kolekcí La Gioia. Nudo je zářící hvězda Pomellato, která během dvou desetiletí nejen obstála ve zkoušce času, ale vyrostla, aby ztělesnila filozofii designu domu.

Kde je (nejen) portfolio značky Pomellato k mání?

Nové přírůstky oblíbených kolekcí Nudo, ale i dalších kolekcí od Pomellato jako Fantina, Sabbia, Iconica můžete obdivovat exkluzivně v multibrandovém klenotnictví HALADA. Tam jsou však k dostání také šperky jiných světových značek — například Mikimoto, Fope, Niessing, Jörg Heinz, Gellner, Capolavoro... HALADA má v Praze hned dvě pobočky. Pokud se chcete zasnít nad krásou šperků, ale i dechberoucího interiéru, navštívte nově zrekonstruovanou prodejnu HALADA v Pařížské ulici. Otevírá se právě nyní!

Malá ochutnávka z portfolia italské značky Pomellato, kterou najdete v síti multibrandového klenotnictví HALADA? Zde!