Vítejte v opojných dvacátých letech!

Paříž, rok 1922: Doba nejdivočejších večírků, nejokázalejšího luxusu, nejbezostyšnější prohibice a nejdivočejších tanců na tóny jazzu a charlestonu. Přesněji řečeno, nacházíme se v ulici Rue Vaugirard 58, na adrese, kde žili Zelda a Francis Scott Fitzgeraldovi, ikonický pár, který se v Monteparanese setkával se slavnými tvůrci ztracené generace, jako byli Picasso, Dalí, Hemingway a Ezra Pound.

Přesně takové prostředí ožívá na stránkách románů Francise Scotta, kde se třpytivá vila Jaye Gatsbyho, popsaná v románu Velký Gatsby, stává čestným jevištěm celé éry, zrcadlem desetiletí, v němž se přestupnost, lesk a rafinovanost stávají důsledkem stejně bláznivého jako obdivovaného životního stylu, který z Evropy zasahuje až do Ameriky.

Právě v Americe, v jiskřivé a rozmarné atmosféře Los Angeles, vznikla značka Marciano by Guess. Značka Marciano by Guess vnáší do každodenního života svým oblečením a doplňky ryzí půvab, který se obrací k avantgardní a současné ženě, avšak s velmi vytříbeným vkusem a okouzlujícím vzhledem, jako měly němé filmové divy 20. let minulého století.Nyní jsou múzami značky Marciano by Guess, která se inspirovala jejich legendárním stylem pro nejoslnivější kolekci roku.

Optimistický a nesmírně slavnostní duch se tehdy přirozeně odrážel i v okouzlujícím a neuctivém způsobu oblékání, který byl ideální pro trávení celých nocí v high society klubech. Bylo zde spousta prostoru pro peří, třásně, krajky, samet, krystaly a kameny, které se bez zábran kombinovaly a překrývaly, aby zdobily šaty flapper, hedvábné koktejlové šaty a župany de soir. Perfektní vzhled, který umožňuje tančit a zářit, upoutat na sebe pozornost, potvrdit svou jedinečnost a zrychlit tep srdce.

Tehdy revoluční a dnes kultovní móda „les années folles" je synonymem pro přitažlivou, drsnou a rafinovanou ženskost, která odmítá střízlivost a strnulost a vyjadřuje ji konečně odhalenými nohami, obnaženými pažemi a závratnými výstřihy na zádech. Tento styl, který je nesmrtelným odrazem postoje Daisy Fellowesové, ženy milované Gatsbym, vyzdvihuje svobodu, nezávislost a sošnou smyslnost každé ženy.

Co kdybyste mohli jednoduše otevřít svůj šatník a vrátit se v čase o sto let zpět a pocítit řev bouřlivých dvacátých let?Kolekce inspirovaná Velkým Gatsbym oplývá jedinečným půvabem, je tvořená mimořádně okázalými oděvy, které připomínají ikonické oblečení hostů v domě Gatsbyů, navržené tak, aby ztělesňovaly bezstarostnost, lesk a třpyt dvacátých let 20. století.

Množství detailů, geometrické vzory ve stylu art deco, odvážné linie, výrazné barvy a ostré kontrasty. Kombinace vintage a současných trendů v nadčasovém mixu, kteráje vhodný pronejvýznamnější příležitosti.Sexy mini šaty vypasovaných střihů jsou zdobené dlouhými hedvábnými třásněmi, flitry, korálky, peřím a krajkou. Romantické dlouhé šaty lehce kloužou po křivkách a odhalují lesklé lodičky.

Jste připraveni zazářit? Celá kolekce je nyní k dostání na obchodech Marciano a na webových stránkách Fade.cz a Marciano.com.

Měření