REKLAMA
REKLAMA

5 triků pro delší výdrž laku na nehty

Dokonale upravený vzhled našich nehtů patří k přednostem, na kterých si zakládáme. Ruce jsou vidět všude, ať už píšete na počítači nebo podáváte někomu ruku. Jde o naši vizitku, která vypovídá nejen o našem vzhledu, ale především čistotě a upravenosti. Právě proto často navštěvujeme manikúru nebo si každý týden lakujeme nehty jinou barvou. Lak ale většinou moc nevydrží, což naše plány o upravených rukách trošku komplikuje. ELLE Beauty club zná triky, s nimiž tento problém už nikdy nebudete muset řešit a váš lak na nehtech vydrží celý týden.

 1. Připravený povrch

  Lakování nehtů je složitá procedura, které je třeba předejít několika přípravnými kroky. Mezi ty nejdůležitější patří šetrné odlakování laku předešlého, ale i odmaštění lesklého povrchu nehtu například desinfekcí či jiným alkoholem. Díky tomu bude povrch nehtu matný a lak k němu více přilne. Z laku se přes nehet dostávají do těla nebezpečné látky a tak nezapomínejte na podlak, který je vyživí a také napomůže delší výdrži laku.

 2. Lakujte i hrany

  Právě hrany nehtů jsou místem, kde se lak odlupuje nejdříve. Zkuste štětečkem namočeným v laku na nehty překrýt i horní hranu nehtu a následně spojte s celou plochou. Zní to složitě, ale není. Po chvíli si na tento trik zvyknete a budete ho dělat skoro automaticky.

 3. Počet vrstev

  Méně je více. Pokud budete na nehty dávat jednu vrstvu na druhou, lak nebude mít šanci zaschnout a velmi rychle se zničí různými rýhami. Nalakujte podklad, poté dvě vrstvy krycího barevného laku a nehte zaschnout minimálně přes noc. Pokud toužíte po vyšším lesku (i výdrži), aplikujte následující den ještě top coat.

 4. Používejte rukavice

  O nehty bychom se měli také pravidelně starat a nevystavovat je nejrůznějším zátěžím. Jako je například umývání nádobí v horké vodě nebo jakýkoliv jiný úklid. Víme, že se těmto úkonům nelze vyhnout, proto používejte ochranné rukavice. Ruce se nebudou vysušovat a lak zůstane v perfektním stavu.

 5. Vyživujte

  Když chcete něco udržovat hezké, je o to nutné pečovat. Nezapomínejte vaše ruce často mazat vyživujícím krémem, který mějte raději stále při sobě. Výborné jsou také olejíčky na nehtovou kůžičku nebo masky na ruce, které můžete aplikovat i přes noc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA