5 + 1 role Roberta Pattinsona

 

Cosmopolis (2012)

Tento film byl první z Pattinsonových spoluprací s režisérem Davidem Cronenbergem. O dva roky později se pak objevil i v jeho dalším snímku „Maps to the Stars“. Tento skromný thriller byl důkazem Pattinsonovy ochoty zavázat se k roli bez ohledu na to, jak divná může být. V tomto případě si Pattinson zahrál miliardáře Erica Packera stále mluvícího o podnikání a nikdy neopouštějícího svou luxusní limuzínu. Film, adaptovaný podle románu Don DeLillo a odehrávající se v jeden jediný den, kdy v krátkém časovém úseku ústřední postava sleduje, jak přichází o svou snoubenku a velkou část svého majetku, je pomalým filmovým zážitkem, který rozhodně není pro každého. Ovšem Pattinson udělá vše pro to, aby vaši pozornost udržel po celou dobu jeho trvání.

 

Good Time (2017)

Robert Pattinson jako kriminálník Connie Nikas v tomto niterném filmu bratří Safdieových působí děsivě a charismaticky zároveň. Poté, co se Conniemu a jeho mentálně postiženému bratrovi Nickovi nepodaří vyloupit banku, skončí Nick zatčený a Connie stráví zbytek času na útěku v přítmí a anonymitě newyorských ulic. Tento drsný film vyvolávající záchvaty paniky znamenal novou etapu Pattinsonovy kariéry, a na poli nezávislých snímků dosud pravděpodobně nejlepší Pattinsonův výkon. Využil na plátně veškerý talent, šarm a nasazení, které jsme mohli sledovat již v jeho předchozích rolích, aby přivedl k životu roli bankovního lupiče v neúprosně znepokojivém thrilleru.

 

High Life (2019)

V tomto hypnotickém a mrazivém sci-fi thrilleru hraje Monteho, odsouzeného vězně vyslaného do vesmíru na experimentální misi s cílem extrahovat energii z černé díry, v níž všichni kromě něj a jeho malé dcery Willow umírají. Zatímco Monte čelí výzvám otcovství v izolaci a vrhá se směrem k černé díře, Pattinson ho naplňuje jemností a slouží jako emocionální jádro High Life. Pattinsonovy scény s jeho dcerou jsou stejně silné jako ty, ve kterých je sám a promlouvá sám k sobě. A i když je tento fantaskní film vyprávěn v útržcích přeskakujících v čase, což orientaci v něm znesnadňuje, je to Pattinsonův herecký výkon, který jej činí tak dobrým.

Hollywood má novou Catwoman: Pokoří i legendární Michelle?

elle.cz

 

Tenet (2020)

Velkofilm Tenet z roku 2020 značí po sérii nezávislých filmů Pattinsonův návrat k velkorozpočtové produkci. Upřímně, kdo by si nechal ujít šanci pracovat s Christopherem Nolanem? Pattinson po boku hlavního hrdiny Johna Davida Washingtona ztvárňuje postavu Neila, epos mapuje cestu dvojice bojující proti terorismu. Společně se snaží zastavit možnou katastrofu a předejít skonání světa. Film si pohrává s velice komplikovanou časovou smyčkou, znázorňující cestu vrstvami času. Onen čas ve filmu jen málokdy dává smysl – sám Pattinson dokonce přiznal, že neměl ponětí, o čem Tenet je. Navíc Tenet nedává Pattinsonovi moc prostoru, aby své herecké schopnosti předvedl naplno, ale umožňuje mu ukázat, že dokáže bez problémů řídit akční vozidla. Pokud však máte rádi Nolanovo komplikované pojetí časoprostoru, přijdete si zde na své.

 

The Lighthouse (2020)

Černobílý snímek, v němž se dva hlavní hrdinové potýkají s naprostým šílenstvím, učaroval Pattinsonovi natolik, že filmaře osobně oslovil s nabídkou spolupráce. Do role byl posléze skutečně obsazen a naplno v ní nechal vyniknout své herecké emoce, které natolik definují jeho herecký um. Naplno se vrhl do role mladšího strážce majáku, kterého postihlo šílenství poté, co byl izolovaný na malém ostrově společně s nevyzpytatelným a panovačným šéfem. Pattinson po celou dobu neupustí ze svého mainského přízvuku, a roli strážce propůjčuje svůj osobní šarm zbídačeného muže oddávajícího se temnotě. Ponurý snímek má však i humorné momenty. A oceníte především bravurní herecké výkony obou aktérů.

 

The Batman (2022)

Je těžké stát se Batmanem. Jsou na vás upírány pohledy filmových nadšenců celého světa, kteří dost pravděpodobně zhlédli již všechny předchozí snímky v předešlých obsazeních. Roli Batmana před Pattinsonem ztvárnila celá řada špičkových hollywoodských herců, včetně Michaela Keatona či Christiana Balea. Ovšem Pattinson se role zhostil bravurně a představil svůj vlastní osobitý pohled na samotářského miliardáře Bruce Waynea a jeho alter-ego Batmana v tajemné kápi s netopýří maskou. To, co dělá film tak skvělým, je jeho ochota na postavě ztvárněné Pattinsonem rozebrat a prozkoumat samotný koncept superhrdinů.

Mladý Temný rytíř ve své honbě za spravedlností odhaluje korupci v Gotham City a zároveň pronásleduje šíleného vraha známého jako Riddler. Drsné tříhodinové superhrdinské dobrodružství The Batman bylo uvedeno do kin letos v březnu a zaznamenalo co do počtu návštěvníků nejsilnější premiérový víkend roku 2022. Trhák je zatím nejvýdělečnějším filmem letoška, globálně zatím vydělal 760 milionů dolarů. Také jako teprve druhý film z éry pandemie během jediného víkendu překonal hranici 100 milionů dolarů. A když jej uveřejnila streamovací společnost HBO Max, vidělo ho během prvního týdne 4,1 milionu domácností po celém světě.

Nyní společnost Warner Bros oznámila jeho pokračování, pro velký úspěch se tedy Robert Pattinson společně se Zoë Kravitz pod režijním vedením Matta Reevese vrátí s dalším dobrodružstvím. Filmaři však neuvedli žádné podrobnosti o tom, co bude film obsahovat. Proto tento filmový příběh značíme jako + 1 a očekáváme jeho velkolepé pokračování.

Cesta k úspěchu podle Chiary Ferragni: 5 tipů, jak budovat byznys

elle.cz

 

Zdroj: Variety, ELLE, CNN