5 tipů na relax od vlivných a slavných. Jak tráví neděli hvězdy?

Mnozí z nich vstávají i v pět hodin ráno, aby kromě pracovních povinností stihli věnovat čas i fyzické aktivitě či meditaci, která je nabije energií. Nezastavují se však ani po příchodu domů – svůj volný čas tak mnohdy investují do vzdělání, čtení byznys analýz či mimopracovního networkingu, kdy se seznamují s novými lidmi, potencionálními kolegy či investory. I ti nejproduktivnější jsou však také pouze lidé, a tak i oni o víkendu potřebují vypnout. Co dělají pro to, aby se odreagovali a načerpali síly na další týden?   

Jennifer Aniston

Pro hollywoodskou herečku je neděle dnem absolutního odpočinku. Během pracovního týdne je její rozvrh vypočítaný takřka na minuty – ranní budíček v půl páté ráno (ano, čtete dobře), hodinové intenzivní cvičení a pochopitelně i striktní jídelníček, díky kterému se stále drží ve fantastické formě. Neděle je proto posvátným dnem, kdy si dovolí vstát mezi osmou a devátou ráno. Byť o víkendu necvičí, vždy si dopřeje dvacet minut meditace, kterou začíná svůj den. Aniston se nejednou svěřila, že pro mnohé celebrity je neděle tzv. cheat day – tedy den, kdy si mohou dovolit hřešit v rámci jídla. Pro herečku je proto neděle malým svátkem, kdy se schází s rodinou a přáteli v kuchyni – společné vaření a dlouhé hostiny jsou časem odpočinku a zábavy. Těstoviny a víno jsou #must.  

Meditace podle slavných: Ticho, tma i terapie chladem

elle.cz

Warren Buffett

Je nejúspěšnějším investorem 20. století, který takřka vždy dokáže odhadnou vývoj na burze. A to ještě předtím, než zareaguje zbytek Wall Street. Jeden z nejbohatších lidí planety má však kromě golfu také jednoho velmi nestandardního koníčka, kterého byste nečekali – Buffett totiž rád hraje na ukulele. Vášeň pro tento nástroj si vypěstoval už na vysoké škole. A už jej nikdy neopustila. Pomáhá mu relaxovat a zároveň být kreativní. Svůj hudební talent „věštec z Omahy” již několikrát předvedl v rámci televizních pořadů CNN a NBC, na setkání s akcionáři či na charitativních akcích, kde hrál mimo jiné se samotným Jonem Bon Jovi. Výzkumy ukazují, že profesionálové, kteří se občas věnují svým koníčkům, jsou spokojenější se svou prací a mají nižší pravděpodobnost vyhoření – Meryl Streep plete a George W. Bush se věnuje olejomalbě. Pokud tak máte nějakého kreativního koníčka, určitě si na něj udělejte o víkendu čas – podpoří vaši kreativitu a zmírní stres.  

Jack Dorsey

Spoluzakladatel Twitteru a Square je známý svými šestnáctihodinovými pracovními dny od pondělí do pátku. Víkendy jsou však pro něj svaté – v sobotu chodí na dlouhé vycházky, při kterých relaxuje. Neděle je pro něj však nejdůležitějším dnem – je určena reflexi, zpětné vazbě, strategii a přípravě na nadcházející týden. Velký důraz o víkendu klade i na postění. Podle CNBC konzumuje své poslední jídlo v pátek večer. V sobotu nejí vůbec – pije pouze vodu, večeří až v neděli. Ve svém podcastu s Benem Greenfieldem řekl, že když držel půst poprvé, měl na třetí den halucinace. Když se však postil podruhé a potřetí, uvědomil si, jak moc soustřeďujeme čas kolem jídla – čas kolem něj se proto díky půstu zpomalil. Je však důležité zmínit, že extrémní půsty trvající déle než 24 hodin jsou spojeny se zdravotními riziky, a pokud je chcete zkusit také, konzultujte to nejdříve s lékařem. Podle dietologa Dr. Jasona Funga je v pořádku držet půst a cítit během dne hlad, ale rozhodně byste se neměli postit do stavu, kdy vám bude fyzicky špatně.  

Jak na přerušovaný půst? Kdy jíst a co?

elle.cz

Reese Witherspoon

Stejně jako mnoho z nás změnila i tato slavná hollywoodská herečka během dlouhé karantény své denní návyky. V době, kdy aktivně nepracuje, vstává kolem sedmé hodiny ranní a následně si dopřává alespoň 10 minut slunečního svitu. Cvičení pro tento den vynechává, avšak nezůstává bez pohybu úplně – vydává se na dlouhou procházku se svými psy. Neděle je hlavním dnem odpočinku, a proto je vždy na pořadu dne relax, čtení knih, luštění sudoku a vše, co se dobře páruje s velkou sklenkou Cosmopolitanu. Nejraději však tráví čas s rodinou a přáteli – společné vaření a dlouhé hostiny se staly oblíbeným nedělním rituálem.  

Tim Gunn

Moderátor pořadu Project Runway a bývalý předseda fakulty oděvního designu na Parsonské univerzitě v New Yorku se zasloužil o přepsání studijních osnov amerických módních škol, které adaptoval pro 21. století. Dnes je exkluzivním producentem Project Runway Junior a mentorem mnoha mladých talentů z celého světa. Mezitím stíhá dávat interview, účastnit se různých projektů a působit i jako nezávislý konzultant. Svoji práci miluje, do určité míry se ji nevzdává ani o víkendu. Neděle je však pro něj dnem, kdy primárně čerpá inspiraci. Gunn je znám svým elegantním stylem, a není proto divu, že i při jeho odpočinkové procházce v muzeu ho potkáte v perfektně padnoucím obleku. Od rána tak „nasává umění”, a to až do zavíračky. Poté si rád sedne na sklenku vína ve svém oblíbeném podniku, kde rozjímá a přemýšlí o tom, co se během dne dozvěděl nového.  

 

Zdroj: CNBC.com, Insider.com, Bodyandsoul.com 

Jak aktivovat hormony štěstí? Pomůže vám sport, vaření i sex

elle.cz