7 snímků s Nicole Kidman, které by neměly chybět na vašem hitlistu

Zemřít pro...

Ženu, která je kvůli svému snu stát se velkou hvězdou ochotná jít takzvaně přes mrtvoly, ztvárnila ve filmu „Zemřít pro...“ z roku 1995. Kidman se ve snímku bravurně zhostila role krásné, nadané herečky a není divu, že za ni byla nominovaná na Zlatý glóbus. Díky výkonu Nicole, scénáři a režie Guse Van Santa se diváci dočkali filmu, který plně ukazuje, jak se chová egoistická až chladnokrevná žena toužící po věčné slávě. V tomto thrilleru herečka prokázala, že hrát umí a stane se silnou konkurencí již slavných hvězd. 

Moulin Rouge!

Novou hereckou polohu, zpěv i tanec si vyzkoušela ve snímku Moulin Rouge! z roku 2001, který se zapsal mezi slavné kultovní trháky. Film pojednává o mladém bohémském básníkovi (Ewan McGregor), který se v legendárním kabaretu Moulin Rouge zamiluje do Satine, nejlépe placené hvězdy podniku a nejslavnější kurtizány ve městě. Tu ztvárnila právě Nicole Kidman, která se díky tomuto romantickému muzikálu stala ikonou a naprostým idolem a vzorem krásy. 

Hodiny

Absolutní zlom její kariéry nastal díky roli Virginie Woolfové v dramatu Hodiny z roku 2002. Fenomenální výkon Kidman, které kvůli ztvárnění slavné spisovatelky musela trávit dlouhé hodiny v maskérně, zaujal i členy akademie a herečka tak získala svého prvního, a zatím jediného, Oscara. Nicole v Hodinách excelentně sekundovaly herečky Julianne Moore a Meryl Streep. Film je považován za dechberoucí herecký i režisérský koncert. 

Prohlédněte si snímky, v nichž Kidman doslova excelovala:

Návrat do Cold Mountain

Svou krásu, jemnost, ale také sílu a schopnost převtělit se snad do každé postavy musela prokázat ve snímku s názvem Návrat do Cold Mountain z roku 2003, kde si zahrála společně s Judem Law, Renée Zellweger či Natalii Portman. Kidman a Law zcela uvěřitelně ztvárnily zamilovanou dvojici, kterou potkaly smutné a nelehké životní události.  

Sedmilhářky

Úžasný výkon předvedla také v komediálně-dramatickém televizním seriálu Sedmilhářky z roku 2017, kde na ni čekala velká výzva. Musela totiž ztvárnit sofistikovanou, krásnou právničku a matku dvou dětí žijící ve zcela toxickém vztahu, ve kterém dochází k psychickému a fyzickému týrání. Za roli oblíbené a obdivované Celeste Wright, bohaté manželky sužující rodinné trable, zcela právem získala dvě ceny Emmy. Nicole v sérii kralovala vedle neméně talentovaných a slavných hereček Reese Witherspoon, Laury Dern, Shailene Woodley, Zoë Kravitz a Meryl Streep

Mělas to vědět

Roli psycholožky, dcery miliardáře a manželky muže (Hugh Grant) odsouzeného z chladnokrevné vraždy ztvárnila v roce 2020. Herečka v americkém šestidílném televizním seriálu s názvem Mělas to vědět, ze kterého chvílemi až mrazí, musela sehrát postavu, která se v průběhu seriálu kvůli stále novým skutečnostem mění. Kidman si tak mohla užít hned několik poloh, nálad i postojů, kterými zaujala diváky i kritiky. 

Seveřan

Slavná maminka čtyř dětí a manželka hudebníka Keitha Urbana momentálně exceluje ve vedlejší roli v dobrodružném thrilleru s názvem Seveřan, kde se po jejím boku objevily herecké hvězdy jako Alexander SkarsgårdEthan HawkeAnya Taylor-Joy či Willem Dafoe. Nicole ve snímku ztvárnila Gudrún, ženu krále vikingů. Film plný křivdy a pomsty získal celkem pozitivní hodnocení, a to jak od diváků, tak od kritiků. Herečka ve filmu oblékla outfity korespondující s tématem a dobovým dějem, přičemž v rámci svých filmových kostýmů nejvíce zaujala zdobnou čelenkou. Tu by klidně mohla nosit i v běžném životě, protože pro mnohé fanoušky je naprostou bohyní.  

Zdroje: ČSFD, Wikipedia Commons