8 důvodů, proč tak bezmezně milujeme Brada Pitta

Král kultovních trháků 

Brad Pitt je idolem žen díky svému charisma a sexappealu. Slávu, bohatství i uznání si však vysloužil hlavně svým hereckým umem. Ten předvedl v mnohých filmových hitech s nejrůznější tématikou. Mezi jeho nejslavnější snímky jednoznačně patří Sedm, Klub rváčů, Tenkrát v HollywoduDannyho parťáci, Troja, Podivuhodný případ Benjamina Buttona či Hanebný parchanti. Díky těmto snímkům nikdo nemůže popřít, že je schopen zahrát zcela odlišné herecké polohy – šíleného drsňáka, ctižádostivého detektiva, srdečného bojovníka i věrného přítele. Tyto kultovní trháky jsou spojeny také s jeho častou změnou vzhledu. Brad se představil například jako dlouhovlasý bohém, obarvený rebel či krátkovlasý lamač srdcí. 

Milovník stylu svých partnerek 

Před lety si veřejnost povšimla faktu, že Pitt měl v oblibě kopírovat vzhled svých stylových partnerek. Bylo tomu tak s herečkami Juliette Lewis, Gwyneth Paltrow, Jitkou PohledekJennifer Aniston. Když žil s Paltrow, nosil stejně uhlazené krátké vlasy jako ona, naopak v době jeho vztahu s dlouhovlasou Pohledek si pěstoval blonďatou hřívu. Nutno dodat, že skvěle vypadal snad v každém účesu, ke kterému ho inspirovala jeho pohledná a slavná přítelkyně.

Stárne s grácií 

Držitel Oscara za roli Cliffa Bootha ve snímku Tenkrát v Hollywodu může být považován za velkou inspiraci i díky svému přístupu ke stárnutí. Zatímco mnohé celebrity se těžko smiřují s vráskami, Brad je jasným důkazem, že lze stárnout s grácií. Pitta s výrazným botoxem či jinými estetickými úpravami pravděpodobně neuvidíme. Přibývající roky, které se mu přívětivě podepisují na vzhledu, mu umožňují hrát nové role a zkoumat další herecké polohy. 

Brad Pitt svým šarmem okouzlil nespočet žen. Prohlédněte si ikonické snímky této filmové i módní legendy:

Ikonická láska i silné přátelství s Jennifer Aniston 

Ačkoliv je to již sedmnáct let, co se Brad Pitt a Jennifer Aniston rozvedli, mnozí fanoušci je stále považují za jeden z nejikoničtějších párů vůbec a přejí si, aby se znovu dali dohromady. V době, kdy tvořili pár, plnily jejich snímky většinu bulvárních i lifestylových plátků, za což mohla jejich obrovská sláva. Zatímco Pitt bodoval na stříbrném plátně, Aniston si získala miliony obdivovatelů díky ztvárnění Rachel Green v legendárním seriálu Přátelé. Slavné duo světu také ukázalo, že i po rozvodu je pojí přátelství a navždy budou pociťovat vzájemné sympatie. Spojení takto významných hvězd bude světem rezonovat pravděpodobně ještě hodně dlouho... 

Manželství s Angelinou Jolie s jasnou podmínkou 

Jeho vztah s herečkou Angelinou Jolie vyvolal spoustu emocí. Spekulovalo se totiž o tom, že jejich láska začala již během natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith. Tedy v době, kdy byl Pitt stále ženatý s Aniston. Poté, co se Pittovi rozpadlo první manželství a oficiálně přiznal vztah s Jolie, se veřejnost rozdělila na dva pomyslné tábory. Zatímco někteří tento nový pár milovali, jiní ho nenáviděli a stáli za Jennifer. Dvojice, které se začalo přezdívat Brangelina, silný nátlak však přestála a založila společnou rodinu. V roce 2014 se konala jejich skromná svatba – "ANO" si řekli pouze před svými dětmi a hrstkou nejbližších přátel a příbuzných. Pár se oficiálně rozvedl v roce 2019.

Sympatie si Pitt získal i díky svému vyjádření o podmínce jejich sňatku. Herec totiž řekl, že si matku svých dětí vezme až poté, co bude legální sňatek homosexuálů. Tímto postojem, ale také finančním darem, podpořil LGBT+ komunitu. 

20 nejlepších momentů Brada Pitta a Jennifer Aniston

elle.cz

Financování výzkumů i humanitární pomoc 

Fakt, že se herec zajímá o planetu i lidi kolem sebe, prokázal již několikrát. Otevřeně podporuje výzkum kmenových buněk, podílí se na kampani George Clooneyho proti genocidě a nemalé částky peněz daroval ekologickým i charitativním organizacím a nadacím. Několik nadací založil i on sám. Šlo například o nadaci Make It Right Foundation, díky které sto padesát rodin získalo nové bydlení poté, co je zasáhl ničivý hurikán Katrina. 

Self-made man 

Sympatická je také ta skutečnost, že Pitt je takzvaný “self-made man”. Tedy muž, který se na výsluní vypracoval zcela sám. V začátcích své kariéry si přivydělával například na brigádách v restauracích i jiných malých podnicích. Průlomový pro něj byl rok 1994, kdy se objevil v dramatickém filmu Legenda o vášni a horovém thrilleru Interview s upírem. Od té doby, lidově řečeno, nemá hluboko do kapsy. 

Status módní ikony neztratil ani po padesátce 

Pitt je neodmyslitelně spojován také s módou. Již řadu let patří mezi nejlépe oblékané hollywoodské celebrity a postaral se o několik ikonických red carpet momentů. Že vkus a odvaha mu nechybí ani rok před dosažením jubilejních šedesátých narozenin, dal jasně najevo během nedávné premiéry snímku Bullet Train. Na tu dorazil v hnědé lněné sukni a sklidil potlesk nejen od milovníků módy. Brad je prostě jen jeden! 

Tom, Brad a Johnny: Ikony, kterým vrásky sluší

elle.cz

Zdroje: Wikipedia Commons, HuffPost, ČSFD, IMDB, Entertainment.ie, ABC News