Tom, Brad a Johnny: Ikony, kterým vrásky sluší

Zlatých Oscarů požehnaně nenasbírali, ale nevadí, kompenzují to tím, že se na ně na plátně pěkně kouká. Tom Cruise, Brad Pitt a Johnny Depp představují svatou trojici idolů, které milují fanynky napříč generacemi a i věk těmto ikonám samotným vrásky dělat nemusí. Naopak, čím víc, tím jsou neodolatelnější!

Tom Cruise: Malý muž, velké charisma

Nejstaršímu z této trojky, čerstvému šedesátníkovi, Tomu Cruiseovi, v dětství předpovídali cokoli, jen ne zářnou kariéru v čemkoli. Je dyslektik a jediné, v čem vynikal, byl sport. Původně se dokonce chtěl stát knězem, pak jej zlákalo herectví. Ovšem ani tady mu nedávali příliš velké naděje. Cruise měří pouhých 170 centimetrů a při scénách s vyššími partnerkami často používá stoličku. V počátcích kariéry dostával štěky v divadlech a zanedbatelných filmech. Větší příležitostí pro něj byla role v komedii Riskantní podnik z roku 1983, o tři roky později se už ale blýskl v Top Gunu. A srdce náctiletých byla jeho. 

Tom Cruise

Ženy a sekta?

Tomovy city ale v té době patřily jediné, herecké kolegyni Mimi Rogers, která ho na konci 80. let přivedla ke Scientologické církvi, kterou mnozí mají za sektu. Vztah s Mimi se začal brzy hroutit a sotva zaschly podpisy na rozvodových papírech, už Tom sliboval věrnost další krásné kolegyni, tentokrát herečce Nicol Kidman. Jejich manželství vydrželo 11 let. Pár si adoptoval dvě děti, vlastní neměli, což je trochu zvláštní, protože ve svých následných vztazích se dočkali biologických potomků. 

Bez Oscara, ale i tak legenda

Tomovi se v 90. letech dařilo i u filmu. Natočil Pár správných chlapů, Interview s upírem a Mission: Impossible, kdy navštívil i Českou republiku. Desetiletí a v podstatě i manželství s Nicole ukončil eroticky laděným snímkem Stanleyho Kubricka Eyes Wide Shut. Po rozvodu s Nicole se oženil s mladičkou herečkou Katie Holmes, s níž má dcerku Suri, kdysi největší módní dětskou ikonu. Po rozvodu slavných rodičů před 10 lety ale Katie soukromí dívenky spíš chrání. A Cruise? Ten nyní zažívá trochu comeback s filmem Top Gun: Maverick. Na nadcházející roky se chystají i další pokračování Mission: Impossible. Uvidíme, jestli nás opět navštíví jako před lety, když v Praze natáčel rovněž pokračování své „mise“. I když se může pochlubit pouze nominacemi na Oscara, jeho role nechaly i tak nesmazatelnou stopu ve světě filmu… a v našich srdcích.

Mohlo by se vám líbit

7 snímků s Nicole Kidman, které by neměly chybět na vašem hitlistu

Americko-australská herečka Nicole Kidman bez diskuzace více jak dvacet let patří mezi totální špičku hollywoodských hvězd. Může za to její neuvěřitelný talent, velké sebevědomí i atraktivní vzhled, kterým okouzlila nejednoho muže. Držitelka Oscara, Zlatých glóbů, Emmy i ceny BAFTA zazářila hned v několika legendárních a kritiky vychvalovaných projektech. Jaké role vynesly Kidman na úplný vrchol herecké branže?
elle.cz

Johnny Depp: Drsňák s něžnou duší?

Už od mládí měl nevinné oči, ale šibalský úsměv napovídal, že bude pěkný rebel. Johnny Depp poprvé zaujal v seriálu Jump Street 21 na konci 80. let. V roce 1990 získal první velkou roli, doslova si střihl Střihorukého Edwarda. Podivína, umělou bytost, že které šel sice strach, ale jeho naivita v nás probouzela něžné city. Stejně jako v Johnnyho kolegyni Winoně Ryder, která se do herce bláznivě zamilovala. Tvořili spolu ikonický pár, zasnoubili se, ovšem Johnny vzal poté zpátečku. Dokonce si nechal změnit tetování „Winona Forever“ na „Wino Forever“. Což sedělo k oběma, jak Johnny, tak  Winona měli kladný vztah k alkoholu, herečka ale až po zhroucení z rozchodu. 

Dvě ikony: Johnny a Kate

Další kráskou, která si mohla říkat přítelkyně Johnnyho Deppa, byla britská topmodelka Kate Moss. Ta si ostatně nedávno musela vybavit, kdy spolu v 90. letech chodili, protože svědčila ve prospěch Johnnyho u soudu s jeho bývalkou Amber Heard. Ačkoli Kate i Johnny byli bouřliváci a pro ostré slovo nešli daleko, nikdy nedošlo v jejich vztahu k násilí, jak sama Amber tvrdila. Ani s Kate však Johnny nenašel lásku do konce života. Osudovou ženou se mu stala kráska s francouzským šmrncem, herečka a zpěvačka Vanessa Paradis, s níž má Johnny dvě děti, Lily-Rose a Johna, kterému nikdo neřekne jinak než Jack podle postavy Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku, kterou hrál právě Johnny. 

Johnny Depp

Napravený bouřlivák?

Depp byl ženatý dvakrát. Poprvé ještě v 80. letech s maskérkou Lori Anne Allison, v roce 2015 si vzal herečku Amber Heard. Konec jejich manželství mělo ovšem velmi hořkou pachuť. Amber obvinila Deppa z násilí a dlouho tak platil v podstatě za vyvrhele. Jenže při posledních soudech, které sledoval celý svět, se karty víceméně obrátily a Johnny pomalu odešel s čistým štítem. Upřít mu však nelze jeho herecké nadání. Dokáže ztvárnit drsňáka Jacka Sparrowa a vmžiku se převtělí do pohádkového Willyho Wonky z Továrny na čokoládu. Jen ten Oscar mu rovněž chybí. Má nejen herecké nadání, ale i hudební, ostatně právě to ho letos vrací do České republiky, kam přijede už za pár dní, v pondělí 11. července, jako doprovod Jeffa Becka. 

Brad Pitt: Andílek s rebelskými touhami

I když byl už dávno dospělý, stále okouzloval nevinným kukučem. Je také zajímavé, že dost často měnil image a velmi se podobal partnerkám, s nimiž chodil. Jednou z nich byla i modelka českého původu Jitka Pohlodek. Po boku Gwyneth Paltrow nosil Brad blonďatý „bob“. A i vedle Jennifer Aniston měl jednu chvíli mikádo. Jen s Angelinou Jolie se nějak stylově neshodl. 

Premiantem už ve škole

Hledat skandály v životě Brada Pitta, to je jako hrabat se senem a pátrat po pověstné jehle. Opět, pokud pomineme éru s Angelinou. Brad byl premiant už ve škole, tu nakonec ale opustil se 300 dolary v kapse a jedním snem. Stát se hercem. Skutečným, netoužil po povrchní slávě idolu. Jenže v tom mu jeho vizáž trochu házela klacky pod nohy. Fanynky šílely, když ho viděly polonahého svádět Geenu Davis ve snímku Thelma a Louise. A zcela by si nechaly pít krev, když ho spatřily přisát se na krk oběti v Interview s upírem.

Brad Pitt

Oscarová role

Jako správný premiant to Brad jediný z této trojice dotáhl i k ocenění americké filmové akademie. Sošku Oscara získal za roli ve filmu Tenkrát v Hollywoodu v roce 2020. Jednoho zlatého panáčka doma ale už přesto měl, v roce 2014 jej získal jako koproducent snímku 12 let v řetězech. Mezi další jeho známé role patří ty ve filmech Dannyho parťáci, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Hanebný pancharti anebo Pan a paní Smithovi. Tento snímek se stal zásadním i v jeho osobním životě. Do té doby slušňák Brad, který byl ženatý s „hodnou holkou“ Jennifer Aniston, zahořel láskou k paní Smithové v podání divoké Angeliny Jolie. Fanoušci dlouho nemohli odpustit novému páru, že oba podvedli Jennifer, nakonec se však smilovali a vznikla přezdívka „Brangelina“.

Vrátí se k Jennifer?

Z Brada a Angeliny se od roku 2005 stal ikonický pár. Společně vychovávali šest dětí, tři vlastní a tři adoptované. Dlouho žili tzv. na hromádce, v roce 2017 ale nečekaně oznámili, že jsou svoji. Zakrátko byl ovšem velké lásce konec a bohužel ani tento pár se nevyhnul skandálům, kdy zejména  Angelina Brada označovala za špatného otce a muže. Jakmile se objevily zprávy, že se pár Brangelina rozešel, čekali fanoušci, kdy Brad a Jennifer slepí svůj vztah. Jistý bulvární plátek dokonce udělal fotomontáž údajné tajné milenecké schůzky Brada a Jennifer, protože prý věděl, že ta chvíle jednou nastane, tak chtěli být první. Žádná senzace se ale nekoná, Brad si své soukromí střeží a srdce Jennifer bylo zřejmě před těmi 17 lety až moc zlomené… 

 

Zdroje: Wikipedia Commons, Elle.com