Angelina Jolie 6x jinak, ale vždy jako superhrdinka

 

Ikonický kostým Lary Croft

Ačkoliv filmy o hrdince Laře Croft u kritiků nesklidily velké ovace, snímky se i tak staly kultovními. Celková vizáž Angeliny Jolie se v tomto dobrodružném akčním thrilleru stala nesmrtelnou. Kdo by mohl zapomenout na stylový model s podvazky či sexy stříbrnou kombinézu?! Dodnes je pro miliony žen kostým Lary Croft inspirující a nebojí se jej vynést stejně jako oscarová herečka. Ta z hledačky pokladů vytvořila odvážnou sexy bojovnici i inspirativní silnou ženu.

Pan a paní Smithovi ve znamení sexuální přitažlivosti

Nebojácnou a zločince vraždící agentku si Angelina zahrála v akčním snímku Pan a Paní Smithovi z roku 2005, kde se objevila v latexovém body, elegantních modelech, bojovém obleku i jednoduché bílé košili. Všechny tyto outfity měly jedno společné - herečka je vždy doplnila o zbraň. Tu se nebála použít ani proti svému manželovi Johnovi, kterého zvtárnil herec Brad Pitt.

Wanted a tajemná Fox

Drsnou hrdinku bojující za vyšší dobro si zahrála ve filmu Wanted z roku 2008 po boku Jamese McAVoye a Morgana Freemana. Ve snímku, ve kterém nechybí střelba, automobilová honička či náročná cesta k nalezení nového „já“, herečka oblékla bojový kostým i elegantní šaty, ke kterým Jolie opět zvolila neobvyklý doplněk – pistoli.  

 

Angelina, kostým a pistole? Známá trojka!

 

Eternals –  superhrdinka z filmového vesmíru

Jolie se v roce 2019 stala součástí hereckého týmu nového superhrdinského filmu od Marvelu s názvem Eternals, ve kterém jsou nesmrtelní hrdinové nuceni vystoupit ze stínů, aby se znovu spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva – takzvaným Deviantům. V tomto fantasy snímku Angelina oblékla jeden z jejích nejpropracovanějších kostýmů. Blond paruka a zlatá kombinéza filmové bojovnice Theny udělala ze slavné herečky zcela jinou osobu. I to je kouzlo kinematografie.

Salt a záchrana ve jménu lásky

Agentkou CIA zachraňující vlastní pověst i manžela se Jolie stala ve filmu Salt z roku 2010. Jako Evelyn Salt, kterou obviňují z napomáhaní ruským agentům a plánování vraždy prezidenta, v převlecích a parukách musela překonat mnoho překážek, aby vyřešila své veškeré problémy. Diváci a fanoušci herečky ji v tomto akčním filmu neviděli pouze v parukách či odlišných modelech, ale také v tmavých kontaktních čočkách, které zcela změnily její vizáž. Pokud byste chtěli vidět tmavookou Angelinu, pusťte si Salt. 

Hrdinkou i v běžném životě 

Držitelka Oscara je hrdinkou i ve svém osobním životě. Kromě toho, že svědomitě vychovává svých šest dětí, angažuje se v mnohých humanitárních projektech. Za pomoc uprchlíkům a boj proti sexuálnímu násilí ve válečných zónách byla v roce 2014 britskou královnou Alžbětou II. povýšena do šlechtického stavu. V roce 2011 obdržela od Vysokého komisaře UNHCR Antónia Guterrese zlatou jehlici určenou nejdéle sloužícím pracovníkům Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, jako uznání za deset let práce ve funkci Vyslankyně dobré vůle.

Jolie se zúčastnila mnohých humanitárních misí po celém světě, kde se setkala s uprchlíky z více než 30 zemí světa. Letos se v rámci svých humanitárních činností rozhodla vydat na Ukrajinu, kterou v únoru napadlo Rusko. Tímto rozhodnutím vyjádřila podporu Ukrajincům i samotnému prezidentovi atakované země. 

 

Angelina Jolie: Od herectví k aktivismu

elle.cz

 

Zdroj: Wikipedia commons, ČSFD, UNHCR 

REKLAMA