Co jste nevěděli o Gigi Hadid?

 

1. Jelena Noura Hadid je skutečné jméno hvězdy, kterou známe jako Gigi. Pseudonym, kterým si nechává říkat, byl původně přezdívkou, kterou jí před lety dala matka a očividně se uchytila.

2. Její rodina je na modelingová mola zvyklá. Tradice začala u ženy, která Gigi porodila a vychovala – Yolandy Hadid –, jež se v této oblasti pohybovala zejména v 80. letech a poté vystupovala hned v několika televizních show zaměřených na modeling. Není proto divu, že se v této umělecké sekci našly i její dvě další děti – Bella a Anwar. Bella byla narozena pouhý rok po Gigi. Jsou tedy téměř jako dvojčata, a proto je pochopitelné, že si užívají sesterské chvíle nejenom v osobním životě, ale i v pracovním – sdílejí stylisty, runwaye či zakázky. A občas k sobě přiberou i svého nejmladšího bratra.

3. Svou kariéru modelky začala, když jí byly dva roky. V té době ji objevil Paul Marciano z Guessu, pro kterého fotila kolekce pro děti, než si dala od modelingu pauzu, aby se mohla soustředit na školu. Vrátila se k němu v roce 2011 a ve spolupráci se zmíněnou značkou pokračovala. O rok později se stala tváří Guessu a v dospělosti pro něj nafotila další tři kampaně.

4. V roce 2013 se Hadid přestěhovala z LA do New Yorku, kde začala se studiem kriminální psychologie na vysoké škole The New School. Zanedlouho po té ale univerzitu přerušila, aby se mohla soustředit na svou kariéru modelky.

5. Její životní dráha nabrala obrátky v roce 2014, kdy předváděla pro Desigual, navázala spolupráci s Tomem Fordem a objevila se na titulní straně magazínu Galore. V tomto roce se dostala také na seznam nejlepších 50 top modelek na světě a v roce 2016 byla jmenována mezinárodní modelkou roku.

Vlasové proměny Gigi Hadid

elle.cz

6. Mimo to, že ví, jak před foťákem pózovat, ho umí také používat. Před čtyřmi lety nafotila svého partnera Zayna Malika a supermodelku Adwoaou Aboh v kampani pro Versus Versace.

7. A je nadaná i v několika dalších oblastech. Na střední škole soutěžila v jezdectví a byla kapitánkou volejbalového týmu. Dnes se závodně již žádnému sportu nevěnuje, ráda ovšem boxuje. A mimo fyzické aktivity velice ráda vaří.

8. V lednu roku 2016 se zúčastnila programu Masterchef, jenž vyhrála, a svou výhru (25 000 dolarů) věnovala na charitu Global Lyme Alliance pro lymskou boreliózu. V oblasti filantropie podpořila také Děti v tísni (Children in Need’s), spolupracuje s organizací UNICEF, vydražila své oblečení pro NHS Charities together a National Association for the Advancement of Colored People a v roce 2020 vyjádřila podporu Black Lives Matter.

9. Sama trpí Hashimotovou nemocí, neboli chronickým zánětem štítné žlázy, která může způsobovat extrémní únavu, problémy s metabolismem či ovlivňovat schopnost těla udržovat stálou teplotu.

10. V roce 2020 se jí narodila dcera Khai, kterou pojmenovala po své babičce Khairiah. Jejím otcem není nikdo jiný než Zayn Malik, s nímž modelka randí již od roku 2015, kdy se často scházeli a rozcházeli, od roku 2019 jsou však oficiálně spolu.

Emily Ratajkowski a komplex „Madony a coury"

elle.cz