Florence Pugh: Hvězda s ostrým jazykem a nakažlivým smíchem

Sedmadvacetiletá rodačka z Oxfordu na plátně sice debutovala už v roce 2014 filmem The Falling, ale její kariéra se pořádně rozzářila až v roce 2019. Nejprve hrála profesionální wrestlerku Paige ve filmu Souboj s rodinou, pak v hororu Slunovrat předvedla výkon, při kterém se svíral žaludek a za roli v adaptaci románu Malé ženy si vysloužila svou první nominaci na Oscara. V konkurzu na roli Yeleny v marvellovce Black Widow porazila Emu Watson a nejnověji se o ní všude mluví v souvislosti s filmem Don’t Worry, Darling, kde excelovala po boku Harryho Stylese.

Hubnutí za žádnou cenu

Její postavy jsou přesvědčivé, její herectví je skvělé a v soukromí si naopak na nic nehraje. Dokáže se najíst s takovou chutí, že donutí k jídlu i vás, nehledě na to, že všechny, kteří jí příslib role podmiňují zhubnutím, posílá bez ostychu do háje. „Odmítám podporovat takovou toxickou kulturu,“ vysvětluje rozhodnutí zůstat svá i za cenu ztráty herecké příležitosti.

Mohlo by se vám líbit

Best fashion looks: Florence Pugh

Evoluce stylu vycházející filmové star.
elle.cz

Kauza průhledné šaty

Ostatně nehorázným kritikám na svou postavu umí odpovědět s velkým nadhledem. Na módní přehlídce Valentino Haute Couture v Římě vynesla barbiecore róbu, která byla shodou okolností nahoře průhledná a Florence tak odhalila své poprsí. Průhledné šary, ve kterých vypadala božsky, ale vyvolaly poprask i kritiku. Herečka ale promptně reagovala a na svůj Instagram haterům napsala vzkaz: „Není to poprvé a určitě to nebude naposled, kdy žena uslyší, co je s jejím tělem v nepořádku od davu cizích lidí. Znepokojivé je, jak vulgární někteří z vás dokážou být.“ A pokračovala: „Tolik z vás mi chtělo agresivně dát vědět, jak jste byli zklamáni mými ‚malými kozami‘ nebo jak bych se měla stydět, že mám tak ‚plochou hruď‘. Žila jsem ve svém těle dlouhou dobu. Jsem si plně vědoma velikosti svých prsou a nebojím se toho.“ Svůj trefný status zakončila velkolepě: „Respektujte lidi. Respektujte těla. Respektujte všechny ženy. Respektujte lidské bytosti. Život bude mnohem jednodušší, slibuji. A to vše kvůli dvěma malým roztomilým bradavkám...“

Florence Pugh

Hateři, mlčte

Ačkoli by se od celebrity jejího věku nejspíše očekávaly jiné zájmy a odlišný způsob trávení volného času, Florence ráda pěstuje pokojové květiny, zkouší vařit podle nových receptů, popíjí čaj, kterého u sebe neustále nosí několik sáčků a propaguje slow fashion bez nároků na placenou spolupráci. Že to zní jako záliby ženy o několik (mnoho) let starší? Možná proto si tolik rozuměla se svým přítelem, o 21 let starším přítelem Zachem Braffem. Na téma věkového rozdílu si od veřejnosti vyslechla a přečetla tolik hejtů, že když se spolu před časem rozešli, raději to drželi v tajnosti, aby nemuseli čelit dalším nepříjemným komentářům. Na svých sociálních sítích se k nevyžádaným komentům vyjádřila takto: „Je mi 24 let. Nepotřebuji, abyste mi říkali, koho bych měla a neměla milovat. Já bych nikdy v životě nikomu neřekla, koho milovat může a koho ne. Není to vaše věc a ve skutečnosti to s vámi nemá nic společného.“

Mohlo by se vám líbit

TOP 5 událostí, které v roce 2022 hýbaly světem celebrit

Po několika letech útlumu způsobeného covidem se v showbizu opět rozběhly party, předávání cen, natáčení a také velké osobní události s mnoha hosty za zády. Svět celebrit a jejich zábavy se konečně vrátil do normálu a my jsme díky tomu mohli být svědky mnoha zásadních událostí. Které story roku 2022 si zaslouží být v TOP 5 těch nejvýznamějších?
elle.cz

Taková normální holka

Ačkoli svůj Instagram pravidelně zásobuje příspěvky, ve skutečnosti nemá sociální sítě příliš v lásce. Vadí jí jejich vyumělkovanost. Snaží se proto přispívat posty, které nejsou dalece odtržené od reality. I za cenu, že fanoušci uvidí její dvojitou bradu, nenalíčený obličej nebo okamžik, kdy omdlela po piercingu nosu a je nevolností celá zelená. Za zmínku stojí i její hrdelní smích, který sama nazývá „dinosauřím smíchem“. Na YouTube kolují videa, kde jsou sestřihy výbuchů jejího smíchu a je to rozhodně zábavné. A to (ne)poslední, za co Florence milujeme? Adoptuje opuštěné psy. Poté, co ji opustil voříšek Roscoe, si tehdy ještě s přítelem Zachem osvojila bullteriérku Billie. 

 

Zdroj: Wikipedia Commons, ČSFD, elle.com, latimes.com, metro.co.uk, filmtoro.cz