Nejslavnější události, které v roce 2022 hýbaly světem celebrit

No 5: Vítězství Ukrajiny

Kéž by to bylo i na bitevním poli tak snadné jako ve finále hudební soutěže Eurovision 2022. Tady s přehledem zvítězila ukrajinská skupina Kalush Orchestra s písní Stefania. Soutěž se konala v italském Turíně a diváci z celého světa se rozhodli vyjádřit své sympatie a podporu Ukrajině prostřednictvím party sympatických týpků právě z této země. Ti ve finále předvedli mix rapu a folklóru a za svůj výkon získali přesvědčivý bodový náskok před všemi ostatními finalisty z celého světa. Kdyby se stejně hladkým a mírumilovným způsobem dala rozhodnout i na Ukrajině probíhající válka, byl by svět mnohem více v pořádku.

No 4: Svatba na druhý pokus

Dvacet let od prvních zásnub trvalo, než se fanoušci páru Jlo a Bena Afflecka dočkali jejich svatby. A aby jim to nebylo líto, hvězdná dvojice se nechala oddat hned dvakrát. První tajná a rychlá svatba se odehrála v červenci v Las Vegas, pompéznější stvrzení dávné lásky přišlo ještě o měsíc později v Benově sídle v Savannah. Svatby se účastnily děti obou snoubenců z předchozích manželství a hvězdní hosté jako George Clooney, Matt Damon, Renée Zelweger a další. Všichni byli oblečení v bílém a obdrželi speciálně pro tuto příležitost vyrobené bonboniéry s luxusními příchutěmi malinového ibišku nebo tahitské vanilky.

Spravedlnost pro Johnnyho! Depp vyhrál soudní bitvu proti Heard

elle.cz

No 3: Soud Depp vs Heard

Velké haldy špinavého prádla bývalých manželů Amber Heard a Johnnyho Deppa se letos praly před americkým soudem. On ji žaloval za pomluvu a urážku na cti o padesát milionů dolarů, ona jeho za domácí násilí o dvojnásobek. Veřejnost se během líčení, které trvalo několik týdnů dozvěděla mnohem víc, než oba zúčastnění zřejmě chtěli. Mimo jiné se probíraly alkoholové i drogové excesy obou dříve zamilovaných, vzájemné bití a týraní jednoho druhým a naopak, Johhnyho uříznutí prstu lahví, kterou po něm Amber hodila, Ambeřino údajné znásilnění skleněnou lahví, nebo vykonávání velké potřeby do postele… nebyly to hezké věci, které na obě hvězdy vypluly na povrch. Johnny přišel kvůli obviněním o role a smlouvy s filmovými společnostmi, Amber následně o svou úlohu v Aquamanovi. Soud nakonec rozhodl v Johnnyho prospěch a uložil Amber vyplatit mu několikamilionové odškodné. Oběma expartnerům ale bude trvat dlouho, než svět zapomene na jejich pochroumanou pověst.

No 2: Oscarová facka Will Smitha

Will Smith šokoval svět, když na jevišti při předávání Oscarů vrazil Chrisi Rockovi facku. Stalo se tak poté, co moderátor letošních fcen akademie uprostřed živého přenosu pronesl vtípek na adresu Smithovy manželky Jady Pinkett Smith. Herce pobouřila komikova poznámka, že by Jada mohla ztvárnit filmovou postavu G. I. Jane, pro níž je typická vyholená hlava. Smithova žena trpí alopecií, kvůli níž jí vypadaly vlasů a ochlupení. Po vtípku obrátila oči v sloup, zatímco se Will srdečně zasmál. Posléze si to ale asi rozmyslel a dal bývalému kamarádovi za vyučenou. Za incident se pár měsíců poté omluvil a přiznal, že ho lituje. Ačkoli sám Oscara získal, jako trest za nepřijatelné chování se nesmí dalších deset let ceremoniálu předávání filmových ocenění zúčastnit.

Odešla nejdéle vládnoucí královna Alžběta II.

elle.cz

No 1: Smrt královny Alžběty II

Británie už nikdy nebude jako dřív a možná ani celý svět. 8. září 2022 odešla neotřesitelná jistota, která 70 let na svých bedrech nesla majestát britské monarchie a stála v čele 15 zemí Commonwealthu. Královna Alžběta II zemřela rychle a nečekaně ve svých 96 letech. Dokonce tak rychle, že se s ní vnuk princ Harry ani nestihl rozloučit. Královna se potýkala s křehkým zdravím a sílu jí v posledních měsících ubrala také smrt manžela prince Philipa a rozmíšky, které se rozdmýchaly po přivdání vévodkyně Meghan do královské rodiny. Na trůn ihned nastoupil její syn, nyní král Karel III. Jeho oficiální korunovace ale teprve proběhne na jaře, až se oficiálně ukončí proces truchlení pro zesnulou panovnici.

Zdroj: Hellomagazine.com, wikipedia.com, seznamzpravy.cz, idnes.cz, marianne.cz