Jaké jmění se povedlo nashromáždit členům královské rodiny?

 

Libra sice již není to, co bývala, ale být členem “firmy”, jak bývá často britská královská rodina nazývána, je stále velmi výnosným byznysem. Není divu, jelikož jde o staletí trvající podnik. Ovšem členové monarchie nemají klasická zaměstnání, tak kde berou finance, které pokrývají jejich opulentní životní styl plný drahých klenotů, značkových oděvů a enormních statků?  

Dalo by se říci, že je královna Alžběta II., která sedí na trůně již dlouhých 69 let, jednou z nejbohatších osob světa. Její jmění je podle The Sunday Times odhadováno zhruba na 500 milionů dolarů a tyto peníze samozřejmě neproudí pouze od daňových poplatníků, ačkoliv jejich část ano.  

Této části se říká “Sovereign Grant” jak uvádí BBC a jde o dohodu mezi vladařkou a jejími “poddanými”, přičemž ona odvádí všechny výnosy z královských majetků vládě a každý rok z nich získá 25 % pro sebe. Jen pro představu tento podíl v roce 2019 činil 107 milionů dolarů dle zdrojů The Wall Street Journalu. Ovšem toto samozřejmě není jediný příjem, který královna má. Jejímu privátnímu zdroji kapitálu se přezdívá “Privy Purse” a vyplývá ze starobylého titulu Vévody z Lancasteru, kterým Alžběta oplývá a jehož velkou výhodou jsou majetky v hodnotě 715 milionů dolarů jakožto i ku příkladu 18 433 hektarů pozemků atd. K tomu všemu pak musíme připočítat i panství Balmoral a Sandringham, které její Výsost vlastní a samozřejmě i rozsáhlé umělecké kolekce a drahé šperky. Když vezmeme všechno toto jmění v potaz, je opravdu těžké přesně odhadnout majetek královny, ale The Journal předpokládá, že všichni členové královské rodiny jsou milionáři ne miliardáři. Kolik tedy podle Sunday Times a Business Insideru orientačně mají?  

Kolik mají na účtu jednotliví členové královské rodiny?
Mohlo by se vám líbit

Královská rodina ukázala svá nejkrásnější panství

Jestli právě sníte o hypotéce a připadají vám byty v Čechách předražené nebo přemýšlíte o chatě někde na samotě, kam byste utekli před vším tím stresem, možná byste měli přestat číst... Protože i ten nejdokonalejší palác, který si můžete dovolit a je zatím jen skryt ve vašich představách, bude ve srovnání s tím královským působit spíše jako zahradní domek.
elle.cz