Jana Plodková a její role, na které nelze zapomenout

Rodačka z Jičína, absolventka JAMU, držitelka Českého lva a také módní ikona. I takto by se dala popsat herečka Jana Plodková, kterou pravděpodobně znáte i ze stránek ELLE. Kromě filmu ji můžete vidět také v divadle. Začínala v HaDivadle a její domovskou scénou je Divadlo Na zábradlí. Proslavila se už jedním z jejích prvních filmů, a to ve Svěrákových Vratných lahvích. Následovalo mnoho seriálů, sitcomů, účinkování ve StarDance a také ocenění. Za dosud nejvýraznější roli považuje Hanu ve filmu Protektor, za níž získala Českého lva. Jana Plodková se nebojí ani pohádek či kritiky domácí politiky a těšit se na ni můžeme už na podzim, kdy se představí v roli Kristýny ve filmu Bábovky. Už teď se nemůžeme dočkat! Ve kterých dalších filmech či seriálech zazářila?

Vratné lahve

Vzpomínáte si na vedlejší roli tzv. Čárkované, jež okouzlila nejen Zdeňka Svěráka, ale i většinu pánského osazenstva v kinech? Tak to je Jana Plodková v jejích hereckých začátcích. Do úspěšného snímku si ji vyhlídnul sám režisér, když ji viděl v dánském dramatu Prag. Doporučujeme zhlédnout oba filmy, jsou tak odlišné, ale zároveň doplňující. A pro studium hereckých pokroků Jany Plodkové naprosto ideální!

 

Protektor

Romantické válečné drama Marka Najbrta patří k těm filmům, na které můžeme být právem hrdí. Co všechno jste ochotni zradit pro lásku? Tato otázka vás bude provázet celým dějem, který sleduje jak vývoj událostí před Protektorátem, tak i soukromý život dvou lidí, jejichž původ i kariéra stojí jejich lásce v cestě. Jana Plodková je v hlavní roli herečky Hany fenomenální a tak nádherná, že není divu, že si za ni odnesla Českého lva.

 

Já, Matonni

Společně s plzeňským pivem patří minerální voda Mattoni mezi národní bohatství, za nímž je velký příběh. Ten můžete s napětím sledovat v seriálu Já, Mattoni, který popisuje úspěchy i pády Heinricha Mattoniho, a to nejen na poli byznysu, ale i osobního života. Jeho dceru si v seriálu zahrála Jana Plodková a i zde vynikla její něžnost, elegance a nepřehlédnutelné charisma, kterému by málokdo odolal.

 

Tátova volha

Jak dopadne cesta veteránem matky s dcerou s cílem najít otcova utajeného syna? Nechte se překvapit v pohodovém letním filmu Tátova volha, který svou laskavostí osloví celou rodinuI když se ve filmu Jiřího Vejdělka Jana Plodková představí jen v pár scénách, i tak ji herecký um nelze odepřít. Trošku přísná, ale pohotová a v každé situaci elegantní. Taková je a bude Jana Plodková navždy. A to nejen na stránkách ELLE.

 

foto: Matúš Tóth, herečka: Jana Plodková, styling: Lenka Kermes, texty: Ivona Petružálková a Anna Basiková, vlasy: Mirka Myšička Hajdová (Red Salon s produkty Sachajuan), make-up: Hristina Georgievska (Grown Alchemist) a Margita Skřenková (MyBelline NY), asistent fotografa: Šimon Gut, asistenti stylistky: Julia Matyášová a Jakub Zajíček, vlasy asistentky: Viktorie Tmejová a Anna Lengálová (Red Salon), produkce: Lenka Hegerová a Lucie Maliniková (Day Night Production)

Poděkování projektu střecha lucerny (www.strechalucerna.cz a paláci Lucerna (www.lucerna.cz za umožnění focení)