Lily- Rose Depp: Hvězdná dcera s názorem

 

Být slavným a obdivovaným s sebou nese také velmi stinnou stránku. Váš osobní život se bude na hony vzdalovat od toho, co je považované za „obyčejné štěstí". Popularita a tlak, který z ní vychází, dopadá nejen na partnerské vztahy, ale především na ty rodičů a dětí. Mít normální rodinu je v Hollywoodu téměř nemožné, stejně jako vykročit ze stínu všemi obdivované matky nebo otce. Lily-Rose Depp se to i přes velmi mladý věk povedlo. Dnes, 27. května, slaví 22. narozeniny dívka, která dostala do vínku talent i půvab, ale hlavně schopnost ustát i velmi složité situace. 

Dětství Lily-Rose netrvalo příliš dlouho, už ve 12 letech se účastnila večírku se svým otcem Johnnym, který ji nechal kouřit marihuanu. U soudu to „Pirát z Karibiku" obhajoval tím, že je lepší, aby jeho nezletilá dcera zkoušela drogy se svým otcem než s neznámými lidmi. O čtyři roky později se Lily-Rose stala nejmladší múzou v historii Chanelu a přestala chodit na střední, aby se mohla naplno věnovat herectví. Zároveň o sobě prohlásila, že je bisexuálka, což poté opět vyvrátila tvrzením, že „odmítá dávat své sexualitě nálepky".

 

Dětství Lily-Rose netrvalo příliš dlouho, už ve 12 letech se účastnila večírku se svým otcem Johnnym, který ji nechal kouřit marihuanu. O čtyři roky později se Lily-Rose stala nejmladší múzou v historii Chanelu a přestala chodit na střední.

 

Nutno dodat, že v žádných béčkových produkcích se neobjevila, hrála rovnou po boku Natalie Portman ve snímku Planetárium, Laetitie Casty ve filmu Věrní nevěrní nebo Collina Farrela ve sci-fi thrilleru Voyager. I když má Lily-Rose Depp na svém kontě jen několik filmů, byla několikrát nominována na francouzského Oscara- cenu César či na festivalu v Los Angeles získala trofej coby nejlepší herečka.

Předmětem spekulací je její dnes už bývalý vztah s Timothée Chalametem, se kterým se seznámila při natáčení netflixovského filmu Král. Šuškalo se, že jejich vztah je spíš dohoda pro bulvár, protože fotky, jak se líbají v dešti a prochází po Central Parku, působily příliš idylicky. Pár se sice před časem rozešel, ale občas je paparazzi nachytají na nákupech.

Jak ale Lily-Rose prozradila své kolegyni Natalie Portman během rozhovoru pro niche módní časopis CR Fashionbook, nejvíc jí teď zajímá vaření. Stoupající hvězda prý nechce chodit na večírky, ale vařit doma pro přátele.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Toho si také velmi užila během karantény, kterou Lily-Rose Depp trávila ve Francii. Do Spojených států se nechtěla vrátit také proto, že nesouhlasila s politikou bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Nicméně, bez problémů pózovala na obálce ruského vydání Elle. Narozdíl od řady svých kolegů stejné generace Lily-Rose není „woke aktivistkou" a politiku nebo sociální problémy na jejím Instagramu nenajdete.

Svůj názor dává najevo jinak, hlavně přes budování vlastní komunity blízkých lidí, které se podle svých slov snaží podporovat a umožnit jim, aby se s ní cítili bezpečně. Společně s Priyankou Choprou se také zapojila do projektu Netflixu, který nese název „Menstruace není tabu". V něm vysvětlují jak projekt The Pad Project, pomohl ženám v Dílí začít jejich vlastní obchod a výrobu hygienických pomůcek pro žen. Krátký dokument vyhrál v roce 2019 dokonce Oscara.

 

 

Proč by vás ale Lily-Rose Depp měla vlastně zajímat? Jedná se patrně o jednu z nejtalentovanějších hereček mladé generace, který má šanci zastínit i svou mentorku Natalii Portman.

Konec mužské nadvlády. Filmové režisérky, o kterých hodně uslyšíte

elle.cz