Madonna, Charlize Theron i Němcová Aneb osudové ženy Seana Penna

Dvaašedesátiletý herec a režisér Sean Penn je mužem mnoha tváří, těch hereckých i v civilních. Mnohé jeho role daly vyznít všestrannému filmovému nadání, nechávaly jej poodhalit rozdílné hladiny jeho hereckého projevu. Mohli jsme jej vidět v roli dospívajícího výtržníka ve filmu Bad Boys, mariňáka z druhé světové války ve filmu Racing With The Moon nebo špióna prodávajícího tajemství americké vlády KGB ve filmu Falcon and the Snowman. Svou první nominaci na Oscara si vysloužil za film Dead Man Walking, ve kterém si zahrál společně se Susan Sarandon. Za svou kariéru si vysloužil naplněné oscarové nominace dvě, jednu v roce 2003 za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Mystic River, druhou za film Milk o pět let později.

Seanova kariéra je opředena mnohými zvraty, mnohdy spojenými s jeho četnými známostmi. Je známý lev salónů, profesionální dvořitel a milovník žen. V průběhu let byl viděn po boku mnoha žen z obálek magazínů, měl románek se Susan Sarandon či Scarlett Johansson, okouzlil českou modelku Petru Němcovou i herečku Charlize Theron. Několikrát se zasnoubil a párkrát nedošlo ani k manželskému svazku. Ženatý byl ovšem třikrát, nejdéle s herečkou Robin Wright, se kterou měl dvě děti. Mediálně nejpropíranějším bylo však jeho manželství s popovou divou Madonnou, během něhož docházelo k častým konfrontacím s paparazzi, mnohdy i útočným. Sean dokonce strávil v roce 1987 měsíc ve vězení. Horkou krev v sobě zkrátka nezapře.

V poslední době se o Seanovi často hovořilo ve spojitosti s aktivní podporou Ukrajiny, kde byl náhodou ve chvíli, kdy Rusko zahájilo invazi. Pracoval zde na dokumentu. Zatímco od března je zpět ve Spojených státech, nechal se slyšet, že se plánuje vrátit na Ukrajinu, i když kvůli probíhající válce a svým vlastním obavám neví kdy. Prohlásil také, že pokud ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nezíská svůj prostor v přímém přenosu předávání cen Akademie, roztaví svou sošku Oscara. Nechal se slyšet poté, co se někteří společně s ním zasazovali o to, aby prezidentovi byla poskytnuta platforma pro diskusi o krizi v jeho zemi uprostřed ruské invaze. Zelenskyj prostor nezískal, ale zda Sean svou sošku roztavil, či ne, nevíme.

Konec velké lásky Aneb co když to celé byla jenom lež?

elle.cz

Zdroj: People, Who Dates Who, Brittanica

REKLAMA