Melania Trump oblékla kabát, který raději měla nechat ve skříni

První dáma Spojených států Melania Trump vyvolala u veřejnosti rozruch nápisem na svém kabátu: „I really don’t care, do u?“ Na tom by nebylo nic až tak pobuřujícího, kdyby si ho neoblékla na cestu letadlem do Texasu, kde se chystala navštívit detenční centrum pro děti přistěhovalců, které byly zadrženy při nelegálním vstupu do USA. 

Mluvčí první dámy Stephanie Grishamová pro média uvedla, že se nejednalo o žádné skryté poselství.

Melania Trump navštívila detenční centrum den poté, co její manžel pod tlakem domácí i zahraničí kritiky podepsal dekret, kterým ukončil spornou praxi rozdělování rodin migrantů, kteří do USA přicházejí nelegálně. Trump nařídil úřadům, aby začaly vracet děti odebrané migrantům bez dokladů. Na dospělé přistěhovalce je po jejich zadržení uvalena vazba, jejich děti pak úřady až dosud nuceně umísťovaly do internátní péče. Takto bylo od května odděleno od rodičů na 2300 dětí.

Po přistání letadla bývalá modelka vystoupila už v jiném oblečení. Nejedná se o první případ, kdy Melania svým výběrem outfitu způsobila pobouření. Drsnou vlnu kritiky si vysloužila i poté, co si minulý rok obula vysoké podpatky při cestě za oběťmi hurikánů. 

 

zara trump