Temné a záhadné: Které Netflix hity zhlédnout, pokud milujete strach

Wednesday

Aktuálně největší netflixový hit vyniká nejen poutavým příběhem a zpracováním, ale také tvůrčí invencí Tima Burtona a hereckým uměním Jenny Ortega. Poté, co Wednesday Addams vytrestá spolužáky šikanující jejího bratra piraňami v bazénu, musí přestoupit na jinou školu – Nevermore. Internátní škola pro „jiné“ děti se zvláštními schopnostmi je svírána strachem z vraha, který v jejím okolí zabíjí. A Wednesday se mezi terapiemi, zdokonalováním svých schopností a hrou na cello pokouší zabijáka odhalit. Seriál není jen o strachu, ale obsahuje i spoustu vtipných momentů a dalších scén, které z ní dělají divácky dokonale přitažlivý koktejl.

 

Monstrum: Příběh Jefferyho Dahmera

I přesto, že seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera nebyl propagován v žádné velké kampani, ihned po svém uvedení vystřelil mezi nejsledovanější seriály Netflixu a překonal například i trhák Hra na oliheň. Atraktivita seriálu tkví především v tom, že zpracovává téma, které je skutečné. Případ mnohonásobného vraha Jeffreyho Dahmera, která vraždil a dokonce pojídal zástupce rasových a sexuálních menšin menšin v chudší části Milwaukee. Kromě samotného faktu šílených zločinů diváka znepokojuje i to, že vrah mohl být dávno odhalen, kdyby nebylo laxnosti a rasismu policistů, kteří měli podezření prošetřovat.

Netflix fashion: Seriály, které musíte sledovat, pokud milujete módu

elle.cz

Dům na kopci

Divácky jeden z nejúspěšnějších počinů mistra hrůzy Mika Flanagana se jmenuje Dům na kopci. Pětičlenná rodina Crainových se nastěhuje do domu nazvaného Hill House. Tady začnou rodinu pronásledovat paranormální jevy a paralyzovat je hrůza a vše skončí tragickou smrtí. Se zážitky tady prožitými se členové rodiny nedokážou srovnat ani o 26 let později, kdy jsou opět svedeni dohromady a nucení čelit starým démonům. Místy horor, místy brilantní rodinné drama, několik časových rovin, různé pohledy na stejnou situaci skládají dohromady perfektní diváckou skládačku.

 

Záhadné sídlo Bly

Záhadné sídlo Bly nepřímo navazuje na dřívěji uvedenou úspěšnou sérii Dům na kopci. Jedná se o příběh vychovatelky Dani, která v odlehlém panství Bly dostává na starost dvě malé děti, jejichž rodiče i předchozí chůva za podivných okolností zemřeli. V honosném sídle se postupně noří do vzpomínek a minulosti všech obyvatel a zjišťuje, že ne všichni, kdo zemřou, skutečně také odejdou. plném vzpomínek se postupně rozplétá minulosti jednotlivých aktérů a začíná být stále více zjevné, že zemřelí obyvatelé propadají děsivé kletbě a stále se potulují po okolí. I když to zní jako klasická duchařina, kterých bylo natočena už spousta, vyznění není tak jednoznačné a přechází do romantického ladění.

Emily v Paříži i obávaný Troll: Ty nejlepší filmové prosincové novinky

elle.cz

Půlnoční klub

A do třetice dílo úspěšného netflixového hororového tvůrce Mika Flanagana. Na svědomí má i úspěšnou minisérii Půlnoční klub. Do hospice jménem Brightcliffe míří náctiletí nevyléčitelně nemocní pacienti trávit své poslední dny před smrtí. Parta pěti mladých umírajících si tady vytvoří uzavřené společenství - Půlnoční klub. Jeho členové se každou půlnoc scházejí a vyprávějí si různé příběhy – vymyšlené i pravdivé, odposlechnuté i prožité, ale především děsivé. Jedné noci uzavře tato pětice dohodu, ve které si slibí, že ten z nich, který zemře jako první, se s ostatními ze záhrobí spojí. A když jeden z nich opravdu zemře, začíná se odehrávat příběh nový. Ten nejděsivější ze všech.

 

Zdroj: Netflix, ČSFD, kinobox.cz, serialzone.cz, expresfm.cz

REKLAMA