10 věcí, které o Emmě Corrin zřejmě ještě nevíte

Co o Emmě Corrin, cover star dubnové ELLE, možná ještě nevíte?

1. Emma se narodil*a v roce 1995 v Royal Tunbridge Wells v Anglii a vyrůstal*a v dívčí internátní škole, mimochodem ve stejné, do které chodila i princezna Diana.

2. Jeho*její matku si s princeznou nejednou spletli. Corrin v jednom z rozhovorů uvedl*a, že se její matka Dianě nápadně podobá a jednou se prý dle jejích slov stalo, že jen pár hodin po Dianině smrti vešla do kavárny v Londýně a vyděsila přítomné. Emma řekl*a: „Váhám ten příběh vyprávět, protože to zní až příliš šíleně, než aby to byla pravda. V mém životě se ale téma Diany objevuje. Je to neobyčejné...“

3. První velká televizní role pro Emmu přišla až v roce 2018. Do té doby hrál*a jen kompars či drobné role. Před The Crown se Emma dříve objevil*a v televizním seriálu Pennyworth jako Esme Winikus, zahrál*a si také ve filmu Misbehavior po boku Keiry Knightley.

4. Emma nejednou vyzval*a ke sloučení kategorií nejlepší herec a nejlepší herečka do jediné kategorie bez pohlaví. „Doufám v budoucnost, ve které se to stane,“ vyjádřil*a se BBC News. Sám*sama se identifikuje jako nebinární a používá tato zájmena. „Nemyslím si, že kategorie jsou v tuto chvíli dostatečně inkluzivní. Jde o to, aby se každý mohl cítit uznávaný a zastoupený.“ Na to konto organizace pořádající ceny BAFTA a Oscars vzkázaly, že se touto problematikou zabývají. Mimochodem, Emma v minulosti získal*a Zlatý glóbus a byl*a nominován*a za herecký výkon v roli princezny Diany ve čtvrté sérii The Crown. Obojí bylo v době, kdy Corrin ještě akceptoval*a zájmeno ona. 

5. Je to pejskař*ka. Emma Corrin adoptoval*a svého psa Spencera v době, kdy světem cloumala pandemie. Prozradila, že se jednou o jeho*jejího křížence kokršpaněla a pudla staral i Harry Styles... Píšeme to proto, že tuto informaci zkrátka musíte vědět.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

6. Snaží se o šíření povědomí palčivých témat v naší společnosti. Veřejně podporuje například projekty Black Lives Matter nebo Bone Cancer Awareness Week.

7. Když získal*a roli Lady Di, prošel*prošla Emma šestiměsíčním tréninkovým kurzem. Pohybový trenér The Crown s ní*m pracoval na drobných pohybových nuancích, jako například jak jako Diana bude stát ve dveřích. Aby se Emma připravil*a na hraní role, dokonce se setkal*a s Dianiným soukromým tajemníkem Patrickem Jephsonem. Přečetl*a si také dopisy, které si princ Philip a princezna Diana psali – pomohlo mu*jí to uvědomit si, jak moc spolu souvisí, že oba byli v královské rodině outsidery.

8. Díky roli se Emma naučil*a i tanci. Během natáčení začal*a tančit jazz, step i balet. „Učit se balet ve čtyřiadvaceti je strašné, je to téměř nemožné. Je to jedna z věcí, které se musíte naučit jako dítě." Prozradil*a americké edici ELLE.

9. Nedávno napsal*a a režíroval*a krátký film pro módní dům Gucci. Pojmenoval*a ho Red Rendezvous a přiznal*a se že doufá, že v budoucnu bude mít možnost napsat další.

10. V minulém roce hrál*a po boku Harryho Stylese ve filmu Můj policista a natočil*a film v produkci Netflixu Milenec lady Chatterleyové. V příštím roce ho*ji uvidíme v hororové fantasy režiséra Roberta Eggerse Nosferatu, kde si zahraje spolu se jmény, jako jsou Willem Dafoe, Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp nebo Nicholas Hoult.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

S Emmou Corrin se můžete seznámit již ve středu v dubnovém vydání ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Zdroj: National Today, Buzzfeed, BBC, ELLE.com