Koho letos uvidíme na Met Gala? Víme, kdo odmítl i kdo nemůže dospat

Společenský vrchol sezóny

Tato módně-společenská událost se pořádá od roku 1948, a jejím účelem bylo získat potřebné finanční prostředky pro chod muzea. Od roku 1995 je akce pořádána pod taktovkou Anny Wintour. Met Gala se vypracovalo na nejvýznamnější módní událost roku, která zahajuje novou výstavu Costume Institute v Metropolitním muzeu umění. Kromě toho, že se o ní mluví dlouho před konáním a ještě déle po něm a plní módní i společenské rubriky všech světových médií, je také významná svým charitativním dosahem. Rok co rok vynáší na ziscích osmimístné částky, které putují na dobročinné účely. Letošní gala večer se bude konat už v pondělí 6. května.

Téma plné květin 

Met Gala v roce 2024 zahájí novou výstavu Costume Institute „Sleeping Beauties: Rewakening Fashion“. Expozice ukáže přibližně 250 vzácných předmětů ze stálé sbírky Costume Institute. Pokrývají více než 400 let historie módy a budou zahrnovat návrhy slavných módních designérů jako Schiaparelli, Dior, Givenchy a další. Některé oděvy, které jsou příliš vzácné a hrozilo by jejich poničení (jako třeba plesové šaty od zakladatele pařížské haute couture Charlese Fredericka Wortha z roku 1877), budou také zobrazeny prostřednictvím video animace, světelné projekce nebo AI. Právě tyto skvosty, které jsou už tak křehké, že není možné, aby je ještě někdo nosil, představují ony „spící krásky“ z názvu. Dress code pro návštěvníky zní: The Garden of Time, čili Zahrada času. Inspirován byl stejnojmennou povídkou J.G. Ballarda z roku 1962. Dá se očekávat, že slavný červený koberec Met Gala ozdobí róby se záplavou květů. A nebo?

Mohlo by se vám líbit

Ty nejlepší róby Met Gala 2023

Rok se s rokem sešel a my opět můžeme posoudit, co bylo k vidění na schodech MET. A zdaleka to nebyly jen perly, tvíd a černobílé kreace. Co oblékli hosté večírku, který sleduje celý svět?
elle.cz

Kdo se Met Gala zúčastní?

Jako každý rok je seznam hostů přísně tajen a zůstává pod zámkem až do předchozí noci. Nicméně některé celebrity už odhalily že jsou pozvané, nebo se jejich účast oznámila z jiných důvodů dopředu. Večer, kterého se zúčastní téměř 450 prominentních hostů, je pouze pro zvané a zdaleka se nedostane na všechny, kteří by chtěli být jeho součástí. A to ani přes astronomickou cenu vstupenky, která stojí 75 000 dolarů (tedy asi 1 764 000 Kč). O kom víme s určitostí, že se na letošním Met Gala objeví, jsou Zendaya, na jejíž model všichni dychtivě čekají, diva Jennifer Lopez, herec Chris Hemsworth a rapper Bad Bunny. Tyto čtyři celebrity se totiž po boky Anny Wintour stanou spoluhostiteli akce.

Očekává se také přítomnost žen z rodiny Kardashian-Jenners, i když v minulosti se spekulovalo o tom, že Anna Wintour si „hvězdy z reality show“ na své prestižní akci nepřeje. Umí si ale spočítat, kolik pozornosti dokáží ženy z tohoto klanu přitáhnout a ví, že by byla sama proti sobě, kdyby je nenechala se gala večera účastnit. Svou účast prý již potvrdila i Rihanna a chystá se sem také Hailey Bieber. Ta se gala účastní se svým manželem Justinem Biebrem, letos je jeho účast ale nejistá. Spekuluje se o tom, že se Hailey kvůli Justinovým psychickým problémům a možným trablům v manželství na akci objeví ve společnosti Kardashianek, nikoli po boku svého manžela. Pravidelným hostem bývá také Beyoncé, sestry Hadidovy, Madonna, Blake Lively nebo Sarah Jessica Parker. Otazníky visí nad účastí Taylor Swift, které nejprve oznámila, že se kvůli své tour letošního Met Gala nezúčastní. Pak své stanovisko změnila, že to přeci jen stihne, ale neví, zdali v doprovodu Travise Kelceho.

Mohlo by se vám líbit

Jedenáct nejpikantnějších skandálů z historie Met Gala

Některé skandály mají jepičí život a spolu s posledním vyluxovaným glitrem z koberce Metropolitního muzea už o nich nikdo neví. A pak jsou také aféry, na které nikdo nezapomene ani roky poté. Třeba jako slavná výtahová bitka sestry a manžela Beyoncé. Nebo příchod Kim Kardashian, kterou na party nikdo nepozval... Na deset nejpikantnějších událostí z historie Met Gala si zavzpomínáme nyní. A budeme čekat, jestli letošní ročník přinese něco nového do sbírky.
elle.cz

Co se na Met Gala vlastně děje?

Je to tajemství. Hosté musí dodržovat zásadu zákazu telefonování, posílání zpráv a focení se na sociální sítě. Kendall Jenner v roce 2021 porušila zákaz a poskytla pohled do zákulisí Met Gala prostřednictvím svého fotoaparátu, ale byl z toho jeden z nemalých skandálů. Hosté si většinou prohlédnou výstavu a poté spolu usednou k večeři. Seating je předmětem sáhodlouhého plánování a kombinování, aby byla společnost u stolu správně namíchaná, aby se každý cítil příjemně a aby pokud možno nikdo nezasedl blízko někoho, s kým se právě nemusí. O jídlo na večírku se od roku 2018 stará etablovaná cateringová společnost Olivier Cheng Catering. Jak její zakladatel přiznává, největší výzvou není připravit vynikající jídlo, ale spíše způsob, jakým hosty obsloužit. Některým jejich róby nedovolují ani sedět u stolu, jindy je problematické jim kvůli součástem kostýmu jídlo přinést nebo ho nemohou sníst. To poslední, co slavní na své róbě za tisíce dolarů chtějí, je skvrna od jídla. Už za pár dnů budeme svědky toho, čím nás hvězdy a jejich módní návrháři ohromí a to nejlepší vám tradičně zprostředkujeme v článku a galerii ihned po Met Gala.

Mohlo by se vám líbit

Co se děje za zdmi přísně tajného Met Gala večírku?

35 000 narcisů, 12 000 hyacintů a klec s živými pávy. Metropolitan Museum of Art's Costume Institute v New Yorku se každoročně proměňuje dle aktuálního tématu, kterému je daný ročník zasvěcen. Ačkoliv vše od židlí po skleničky odráží atmosféru, vše je zde jen pro potěchu oka samotných návštěvníků. Málokdy totiž uniknou snímky z dění, které se odehrává poté, co slavné osobnosti opustí ve svých róbách ostře sledované schody Met a tajuplný večírek plný hvězd tak zůstává opředen tajemstvím. Mládeži nepřístupno, prosíme, nefoťte!
elle.cz

Zdroj: PageSix.com, NYtimes.com, Theworldsbest.events, Marianne.cz