Met Gala 2023: Které celebrity byly škrtnuty ze seznamu hostů a proč?

Zeštíhlení seznamu

Proslýchá se, že se hlavní organizátorka významného večera Anna Wintour ve snaze posílit exkluzivitu akce snaží zeštíhlit již tak exponovaný seznam hostů. Podle prvotních zpráv společenského webu Page Six by měl mít na špalku Anny Wintour hlavy celý klan Kardashian-Jenner. Zdroj blízký rodině později řekl, že tyto fámy nebyly pravdivé. Ale stále není definitivně jasné, zda se rodina Met Gala zúčastní, či nikoliv. Wintour, která má od roku 1995 hlavní slovo při zadávání tématu galavečera i při sestavování guestlistu, se k žádné z těchto zpráv oficiálně nevyjádřila.

Mohlo by se vám líbit

Ty nejikoničtější módní momenty v historii Met Gala

Pamatujete si na první vystoupení Kate Moss na Met Gala v minimalistických šatech od Calvina Kleina? Na téměř nahou Cher v průsvitných šatech Bob Mackie, nebo na čtyři outfity v jednom v podání Lady Gaga? Věděli jste, že Kaia Gerber nebyla první, která v roce 2021 oblékla šaty Oscar de la Renta, ale že svou róbou vzdala hold Biance Jagger? Met Gala tak jak jej známe oslaví 26. výročí, tak se pojďme ohlédnout za těmi nejikoničtějšími módními momenty.
elle.cz

Kardashians ban

Pokud se na královskou rodinu televizních reality shows s pozvánkami skutečně cíleně zapomnělo, bylo by to poprvé za uplynulých deset let, kdy by se nikdo z klanu K-Jʼs Met Gala nezúčastnil. Jako první z rodiny se na této společenské akci předvedla Kim Kardashian, když přišla jako doprovod svého tehdejšího manžela Kanye Westa. Byla poprvé těhotná a oblékla na sebe nechvalně známé šaty Givenchy, které sklidily kritiku. Debut Kardashians na Met Gala tak nedopadl právě nejlépe. Na obranu Kardashians a jejich účasti na Met Gala je ale nutné říct, že jsou to právě členky této rodiny, u nichž se nejdychtivěji čeká, co na sebe v tento galavečer obléknou. Fotky jejich outfitů pak ještě dlouho kolují médii i sociálními sítěmi a posilují tím věhlas této umělecko-společenské události.

Mohlo by se vám líbit

Jedenáct nejpikantnějších skandálů z historie Met Gala

Některé skandály mají jepičí život a spolu s posledním vyluxovaným glitrem z koberce Metropolitního muzea už o nich nikdo neví. A pak jsou také aféry, na které nikdo nezapomene ani roky poté. Třeba jako slavná výtahová bitka sestry a manžela Beyoncé. Nebo příchod Kim Kardashian, kterou na party nikdo nepozval... Na deset nejpikantnějších událostí z historie Met Gala si zavzpomínáme nyní. A budeme čekat, jestli letošní ročník přinese něco nového do sbírky.
elle.cz

A kdo je další?

Mezi další celebrity, o kterých se říká, že je na seznamu hostů nikdo neuvidí, patří zejména ty známé tváře, které veřejně promluvily o svých negativních zkušenostech s touto událostí. Většina z nich se nachází i na našem seznamu těch, kteří se na Met Gala postarali o nějaký ten skandál. Jmenovitě to mají být Gwyneth Paltrow, Tina Fey, Lena Dunham, Demi Lovato, Jameela Jamil a Amy Schumer. A poté, co herečka Lili Reinhart kritizovala loňskou nárazovou dietu Kim Kardashian, aby se vešla do ikonické róby Marilyn Monroe, prohlásila v rozhovoru, že si nemyslí, že by byla na galavečer opět pozvána. Jameela Jamil, herečka známá z She-Hulk, má zase problém s tématem akce, které má sloužit jako pocta zemřelému návrháři Karlu Lagerfeldovi. Označila způsob jeho chování a komunikace se ženami za „výrazně nenávistný“. „Nebojovali jsme se všemi těmi s******i, jen abychom to všechno zahodili, protože nějaký běloch vyrobil hezké oblečení pro své hubené oblíbenkyně,“ vyjádřila se bez skrupulí herečka.

Pocta Karlovi

Karl Lagerfeld zemřel v roce 2019 poté, co více než desetiletí dohlížel na kreativní směřování módních domů Chanel a Fendi. Nyní nastal čas uctít jeho odkaz ve velkém stylu, takže téma Met Gala 2023 nese název Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty. Akci budou spolupředsedat Anna Wintour, Dua Lipa, Michaela Coel, Penélope Cruz, Roger Federer a Andrew Bolton, kurátor Costume Center of The Met Museum.

Mohlo by se vám líbit

Met Gala 2023 & všechno, co o něm potřebujete vědět

Téma letošního Met Gala zní „Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty“. Celebrity na červeném koberci i navazující výstava vzdají hold zesnulému návrháři a jeho módnímu odkazu. Na rozdíl od loňského oslnivého tématu „Gilded Glamour“, které nechalo široký rozlet fantazii, bude se tentokrát dress code zaměřovat na Lagerfeldova díla úžeji. Jak se s ním návrháři i hvězdy popasují, posoudíme už 1. května.
elle.cz

Zdroj: Graziamagazine.com, bolavip.com, thewrap.com