Oprah Winfrey: myšlenky, které ji dostaly z ghetta mezi miliardáře

Život nerozdal Oprah Winfrey zrovna samá esa. Ale ona karty nesložila a svou životní hru vyhrála na celé čáře. Z chudého dětství, nestabilního rodinného zázemí, šikany a zneužívání dokázala vystavět odrazový můstek pro nezlomnou ženu, která dokáže všechno, co si zamane. V jejím případě stát se moderátorkou 25 let nejsledovanější talk show na světě, jednou z nejvlivnějších osob v mediálním světě a nejbohatší afroamerickou filantropkou všech dob. Za svou bohatou kariéru vyřkla mnoho zásadních prohlášení, které nám poodhalují její unikátní mindset. Některé z nich by se daly zarámovat a podle spousty dalších by se především mělo žít. Kterými nejlepšími bychom se měli zkusit řídit?

Mohlo by se vám líbit

Průkopnice s tmavou pletí: První dáma, miliardářka i topmodelka

Ženám současné generace zní jako sci-fi, že by ty z nás, které mají tmavou pleť, nemohly být úspěšnými modelkami, podnikatelkami, političkami nebo vědkyněmi. Jejich úspěchy a prvenství ale bohužel nesahají příliš hluboko do historie. Některé z nich, které otevřely dveře těm dalším, vám nyní představíme.
elle.cz

„Vytvořte si tu nejvyšší, nejvelkolepější možnou vizi svého života, protože se stanete tím, čemu věříte."

Malá Oprah, oblečená do šatů ušitých z pytle od brambor, asi netušila, že bude v dospělosti miliardářkou. Ale určitě o tom snila. Naše myšlenky jsou hybateli osudů. Přivedou vás k požadovanému úspěchu. Nebo vás navždy udrží svázané současnými okolnostmi.

„Jste zodpovědní za svůj život. Nemůžete stále obviňovat někoho jiného ze svých neúspěchů. Život je o tom jít dál.“

Oprahina nedospělá máma, která nebyla schopna se o ni sama postarat, strýc a bratranec, kteří Oprah v dětství zneužívali nebo smrt dítěte, které porodila jako nezletilá, se mohly na Oprah a jejím vnímání světa podepsat do konce života. Jenže ona se rozhodla, že jim nedovolí ze svého života zkazit víc, než už se stalo. Zakázala si obviňovat ostatní a omlouvat jejich chováním vlastní problémy. Věděla, že chce-li uspět, musí bolesti z minulosti nechat být.

„Spousta lidí chce jet s vámi v limuzíně. Ale vy chcete někoho, kdo s vámi pojede autobusem, když se limuzína porouchá."

Dokud se vám daří, budete obklopeni mnoha lidmi, kteří se na vás budou usmívat a budou se chtít vézt na vlně vašeho úspěchu. Skuteční přátelé jsou ti, kteří jsou tu pro vás, i když se věci nedaří. Dokud Oprah nebyla jednou z nejbohatších a nejúspěšnějších žen historie, kde byli všichni její příznivci z posledních let?

Mohlo by se vám líbit

9 nejznámějších interview Oprah Winfrey

Legendární moderátorka má talent přimět i ty nejuzavřenější osoby k tomu, aby se rozpovídaly o svém osobním životě. Umí navodit pocit bezpečí všem, kteří chtějí sdělit svoji interpretaci příběhu, a promluvit tak k co největšímu množství diváků. Není proto divu, že během interview docházelo k šokujícím přiznáním, slzám i nekontrolovatelným výbuchům radosti.
elle.cz

„Jednou z nejtěžších věcí v životě je naučit se, které mosty překonat a které spálit.“

Slavná moderátorka přišla během života o dva sourozence, o dítě a musela zpřetrhat spoustu vazeb. Našla ale sílu přijmout fakt, že všechno a všichni jsou v našich životech jen dočasně. Nesnažte se ani vy zuby nehty držet minulosti nebo se bránit změnám. Naučte se, jak nechat věci plynout, lidi a nefunkční vztahy odcházet a jít vpřed.

„Mysli jako královna. Královna se nebojí selhání. Neúspěch je dalším odrazovým můstkem k velikosti.“

V naší kultuře je neúspěch často považován za špatnou věc a mnoho z nás se vzdá už při prvním neúspěchu. Oprah ale pochopila, že pokud chcete být úspěšní, musíte být ochotni znovu a znovu selhat. A pak se postavit a zkusit to znova.

 

Zdroj: Wikipedia Commons, uschamber.com, the-sun.com, parade.com