Síla víry: To, v co věříte, ovlivní celý váš život

Život se sám nezmění

Každý neměl v životě štěstí a každého potkal jiný, mnohdy i velmi nešťastný osud. Pokud však člověk touží po lepším životě, bez víry v to, že to dokáže, se mu to nejspíš nepodaří. Pokud chcete, aby se začaly věci měnit, musíte nejprve změnit sebe. Každý touží být šťastný, ale někteří musí bojovat více než jiní. Život lze dost často vylepšit pozitivními myšlenkami a energií. Bez ohledu na to, v jak těžké situaci se nacházíte, vám pozitivní myšlení ukáže cestu, kudy z ní ven. Často se určitě přistihnete, že si připadáte ztraceni nebo v bezvýchodné situaci, ale právě tehdy musíte vaši mysl oddělit od negativních myšlenek. Jen tehdy, kdy věříte v sebe a své schopnosti, začnete postupně přicházet na to, že nejste uvízlí v těžké situaci, která vás obklopuje. Existuje také slavný citát Ziada K. Abdelnoura: „Negativní mysl vám nikdy nedá pozitivní život,“.

Negativní myšlení přitahuje katastrofy

Pokud se ve vaší mysli neustále točí negativní myšlenky, způsobuje to další selhání a katastrofy ve vašem životě. Dochází ke ztrátě sebevědomí, depresím, úzkostem a nakonec si můžete svou vlastní myslí způsobit závažné duševní potíže. Je pak nasnadě, že se vám životem nebude procházet nejsnadněji, což povede akorát k hlubší frustraci. Síla negativního myšlení je velmi silná, ale dá se s trochou úsilí z vaší strany překonat. S pozitivním myšlením a optimismem se vám budou lépe překonávat výzvy, což zvýší vaše sebevědomí a udrží vás v dobré a energické náladě.

Vnuknutí myšlenky: Nejsilnější ženská přesvědčovací technika

elle.cz

Stáváte se tím, kým věříte, že jste

Myšlenky mají obrovský vliv na váš život. Přesvědčení jsou v podstatě vůdčími principy v životě, které poskytují směr a smysl života. Vaše přesvědčení můžete vnímat jako „vnitřní příkazy“ mozku, kdy mezi zdroje přesvědčení patří prostředí, události, znalosti, minulé zkušenosti, vizualizace a právě i vaše vlastní myšlenky. Věřit ve vlastní já je ta největší síla na světě a je klíčem k úspěšnému životu.Pozitivita vám navíc dost usnadní život. Pokud stále nevěříte, že můžete svoji myslí výrazně ovlivnit svůj život, zkuste se zamyslet nad příklady z praxe. Například lékařská anamnéza je plná četných hlášených případů, kdy bylo zjištěno, že placebo mělo velký účinek na různé poruchy.

Existovaly i případy, kdy se tělo jednotlivce měnilo na základě jeho aktuálního přesvědčení. Například jedna žena s rozdvojenou osobností věřila, že jedna z jejích osobností je diabetička. Jakmile se „proměnila“ v diabetičku, její fyziologie tomu náhle odpovídala, včetně zvýšené hladiny glukózy v krvi. Některým lidem se zase plní věštby podle horoskopů či kartářek. Je to tím, že jsou hluboce přesvědčeni o tom, že jejich život bude právě takový, jako někdo předpověděl, takže jejich mozek nevědomky uzpůsobuje situace tak, aby co nejvíce odpovídaly věštbám.

 

Zdroje: NIH, The Times of India