Scripting: metoda z TikToku, která přitáhne do života ty správné věci

Hledání efektivního způsobu, jak si do života přitáhnout věci, po kterých toužíme, ještě zesílilo po covidových karanténách. Mnoho lidí mělo čas přemýšlet o svém životě a o tom, kam by chtěli dál směřovat, jaké sny si splnit – a to co nejrychleji. Život se v mnoha případech ukázal jako nečekaně krátký, a to vedlo k odhodlání s ním a svými touhami udělat něco hned teď. Příznivců cílené manifestace, kteří začali praktikovat metody zákona přitažlivosti, masově přibylo. A hledání, jak tuto metodu udělat co nejvíce funkční, také. Teď je v kurzu scripting.

Co je scripting?

Scripting je metoda manifestace, kdy napíšete svou požadovanou realitu v přítomném nebo minulém čase, jako kdyby se vaše přání již splnila“ říká Laura Galebe, newyorská lifestylová a beauty influencerka, která se scriptingem podrobně zabývala ve svých TikTok videích. Během roku 2020 Galebe narazila na tento druh manifestace na TikToku a začlenila scripting do své manifestační praxe. Jedním z nejdůležitějších bodů scriptingu je psaní své budoucnosti na papír. Scripting zahrnuje podrobné psaní o realitě, kterou si chcete přitáhnout. Je to jakási psaná forma vizualizace, která se používá k tomu, aby vám pomohla ve vašem procesu manifestace.

Jak si správně manifestovat. Přitáhněte si do života, po čem toužíte

elle.cz

Jak správně scriptovat?

Klíčem ke správnému scriptingu tkví podle jiné vyznavačky této metody, koučky seberozvoje Roxie Nafousi, v psaní s naprostou konkrétností. Při vizualizaci budoucnosti musíte mít jasno v tom, co chcete. Například místo toho, abyste řekli, že chcete být v roce 2023 šťastnější, musíte říct, že si chcete najít novou práci, ve které se budete cítit více oceňováni. „Sepsání vašich životních cílů vám pomůže získat větší jasno v tom, co chcete,“ říká Nafousi. „Pokud jde o vaše životní cíle, buďte konkrétní a ponořte se do pocitu, jaké by to bylo, kdybyste jich dosáhli. Používání vizualizace podporuje i neurověda. Když si opakovaně vizualizujeme své cíle, připravíme podvědomé části našeho mozku, aby dokázaly odfiltrovat nežádoucí informace a naopak uměly hledat příležitosti, které se splněním našich přání souvisí.“

Zářivá Aura: Jak zvýšit své energetické vibrace

elle.cz

Jak scripting natrénovat?

Jakmile napíšete svou požadovanou budoucnost na papír (Nafousi navrhuje napsat budoucí datum v horní části stránky, jako by to byl záznam v deníku), budete muset scripting začlenit do svého každodenního života, abyste se udrželi na cestě za dosažením svého cíle. Nafousi preferovaná metoda procvičování scriptování je meditace dvakrát nebo třikrát týdně po dobu asi 10-15 minut. „Jednoduše sedím v tichém prostoru a soustředím svou pozornost na svůj dech a na zvedání a klesání břicha při nádechu a výdechu,“ říká. „Přenesu veškeré své vědomí do přítomného okamžiku a cítím, jak se moje mysl a tělo začínají uvolňovat. Jakmile jsem uvolněná, dovolím své představivosti, aby mě vedla v čase. Pak začnu vytvářet svou vizualizaci a naplňovat ji. Představuji si svůj život se všemi barvitými detaily, což ve mně vyvolává silné pocity a emoce.“

Vedení deníku

Další metodou, jak začlenit scripting do vašeho každodenního života, je psaní skutečného deníku. Galebe preferuje psaní deníku jako svou formu manifestace. Deníkové záznamy jsou pak jakýmsi scénářem k budoucímu životu, jak bude vypadat poté, co se vám vaše přání vyplní. „Scripting praktikuji psaním denních záznamů, které popisují můj den poté, co jsem dosáhla svých cílů,“ radí Galebe. Tímto způsobem se budoucnost, kterou se snažíte manifestovat, stává běžnou součástí vašeho života, na rozdíl od snů, které se mohou zdát nedosažitelné.

Hit TikToku: Metoda „O“ vám při orgasmu pomůže splnit všechna přání

elle.cz

Autor vlastního života

Žijeme v chaotické době a stále více z nás hledá v životě klid a štěstí. Každý způsob, jak jich dosáhnout, je dobrý. Scripting může být skvělý způsob, jak svá přání začlenit do našich životů. Neposkytuje pouze pocit, že jdete správným směrem, ale dělá z vás autora vašeho osudu. Pro splnění vašich snů je pocit, že nejste jenom zmítaní tím, co život přinese, ale že ho sami aktivně utváříte, přímo klíčový.

Zdroj: Byrdie.com