PODCAST ELLENESS: S majitelkou české bio kosmetiky Klarou Rott

Zorka Hejdová si pozvala do studia dalšího zajímavého hosta – Kláru Rott, která vyvinula stejnojmennou přírodní biokosmetiku. Zorce se svěřila, co ji na tuto složitou cestu přivedlo. Když bylo Kláře dvacet let, začala mít vážné problémy s pletí a nikdo – ani dermatologové ani kosmetičky, jí nedokázali pomoct. Chtěla se spíše než cestou kortikoidů vydat směrem k přírodě a začala hledat přírodní kosmetiku, která by jí pomohla pleť uzdravit. Protože ale na českém trhu nenašla nic, co by jí opravdu vyhovovalo a fungovalo to, rozhodla se do tohoto oboru pustit sama.

Půl roku vaření krémů v kuchyni ji ale dovedlo k závěru, že zase tak jednoduché to nebude a proto kolem sebe začala budovat tým odborníků působících na českých univerzitách, kteří by jí s realizací jejího snu pomohli. Vývoj kosmetiky trval dlouhých sedm let. Spolkl všechny peníze, které Klára dokázala za tu dobu vydělat svým dalším podnikáním ve výživovém poradenství, ale vyplatil se. Světlo světa spatřily látky, se kterými je Klára spokojená a postupy, díky kterým vyvinuté látky fungují tak, jak mají. Obsah výrobků je namíchaný tak, aby z nich zákazníkova plať opravdu vytěžila maximum. Na trh se kosmetika Klara Rott po dlouhém vývoji dostala v maximálně nepříznivé situaci – ve světě začal covid a Klára měla týden staré miminko. Přesto tento chaos dokázala ustát a prosadit svou kosmetiku na trh. Úspěšně!

Kromě své kosmetiky mluví Klára Rott také o běžné praxi ve světě kosmetiky. Jak je snadné se nechat ošálit výrobci ingrediencí, složením produktu na krabičkách i hodnocením funkčnosti výrobku. Poučená z nejrůznějších omylů a rozčarování se proto rozhodla maximum složek i jejich funkčnost vyrábět a vědecky ověřovat zde, v Čechách. Nakousla téma, které bude milovnicím kosmetiky připadat opravdu zajímavé.

Kláru jsme si proto pozvali i na festival krásy ELLEphorii, které se bude konat ve dnech od 4.- 6. listopadu v Empire Hall pražského Slovanského domu. Klára tady bude opět nejen poutavě povídat, ale také vystavovat svou vymazlenou kosmetiku s poetickými názvy. Součástí bude také stánek s diagnostikou pleti, kde si od nejlepších odborníků v oboru budou moct návštěvnice nechat analyzovat svou pokožku obličeje.