ELLEPHORIA: Módní inspirace a trendy podle Zuzany Novákové Stráské

Zuzana Nováková Stráská je proslulá svým stylem, který by se dal nejlépe označit slovy „minimalizmus“ a „čistota“. Podobně působí i její beauty looky. Zajímalo nás, jak se návyky a potřeby ženy, která v minulosti pracovala pro nejznámější módní značky, daří skloubit s rolí mámy dvou malých dětí. 

Máš dvě malé děti. Změnila se s jejich příchodem péče, kterou věnuješ sama sobě? 

Změnila. Mé „já“ a péče o něj teď musely dost do pozadí. Řeším primárně děti, domácnost a práci. Takže péči přece jen trochu zanedbávám. Pravidelnou starostlivost o pleť ale dodržuji, je to pro mě stejně automatické jako třeba čištění zubů. Na nějakou masku si ale vzpomenu málokdy a čas na masáž je taky zatím v nedohlednu. Teď jsem si ale udělala výlet do Paříže jen s jedním dítětem a to byla pro mě forma příjemného relaxu, načerpání inspirace i navození jiných myšlenek. 

A co tvůj šatník? Máš ráda světlé barvy, velmi čistý design. Jde to s dětmi dohromady? 

Světlé barvy, konkrétně smetanovou, miluji. Je to u nás v rodině taková tradice, obléká se do ní moje máma i babička. Pořád ji nosím, nosila jsem a nosit budu i s pěti dětmi…

Kolikrát denně se převlékáš? 

Klasicky, když to vyžaduje situace. Věřte mi, že ty světlé barvy nejsou problém. Uvidíme co Maxík - je to přeci jen kluk a bude větší drak, takže bahno nás určitě nemine. 

ELLEPHORIA: Nenechte si utéct Beauty Bags plné exkluzivní kosmetiky

elle.cz

V módní kampani pro GAP se s tebou objevila také tvá dcera Ema. Budeš ji se svými zkušenostmi směrovat k modelingu?

Spíše ne… Pro mě je krásná, tak jako každé dítě pro svou mámu. Ale manžel tomu příliš nefandí. Uvidíme, jakým směrem se to bude vyvíjet u ní. Když si to ale bude přát, já proti jejím snům nepůjdu. 

Maluješ se každý den?

Maluju se v případě, že jdu mezi lidi. Moje obvyklé trio je tónující krém, řasenka a bronzer …. Nepotřebuju toho moc, ale musím mít v obličeji „zdravou barvu“.

Je něco, bez čeho nevyjdeš z domu? Krém s SPF? Rtěnka? Řasenka?

Telefon a nic jiného…Když jdu ven, musím mít pocit, že vypadám v rámci možností reprezentativně. Konkrétní věci ale nepotřebuji… Teď s malým Maxem je to samozřejmě jiné, mámy vědí. Vydalo by to na dlouhý seznam. Často pak svou kabelku a její obsah vůbec neřeším.

Zuzana Straska před objektivem Denisy Dvořákové – poprvé a udržitelně

elle.cz

Věnuješ větší pozornost péči o pleť nebo make-upu? 

Určitě péči o pleť. Obojí, jak kosmetickou péči, tak líčení, mám ale dost minimalistické a produkty téměř neměním. Ani moc netestuji nové nebo jiné produkty, protože moji pleť to vždy rozhodí. 

Jaké máš plány do budoucna? Rozšířit rodinu? Věnovat se svému Instagramu? Nebo rozvíjet nějaké jiné beauty nebo módní projekty?

Myslím, že v nejbližší době budu mít co dělat, abych obstarala dvě malé děti a zároveň si udržela fungování na Instagramu a v módním magazínu, kde stále ještě jednou nohou působím. Ale v budoucnu bych ráda měla něco svého. Co konkrétně, to si zatím nechám pro sebe. Jsem ráda, že mám děti v této době, kdy umím vydělat peníze a vedle „mámování“ můžu také přispět do rodinného rozpočtu. A vzhledem k tomu, že jsem měla děti relativně brzy, pak stihnu ještě i byznys! 

Vše, co potřebujete o ELLEphorii teď hned vědět

ELLEphoria proběhne v termínu 4. - 6. listopadu 2022  ve  Slovanském domě Praha a nabídne třídenní program plný zajímavých osobností, workshopů vedených specialisty a možností vyzkoušet na vlastní kůži renomované produkty a značky. Vstupenky a další detaily o akci najdete na www.ellephoria.cz.

ELLEphoria
Info ikona
REKLAMA