Slavní muži, kteří umí stylově nosit dámské oblečení

Dřív bylo dámské oblečení na mužích považováno za absolutně nepatřičné. Historicky tomu nebylo jinak u žen a pánských obleků. V 19. století například umělkyně Rosa Bonheur si pro to, aby mohla nosit kalhoty a blůzu, musela vyžádat speciální policejní povolení. Oficiální souhlas na oblékání naštěstí nikdo z nás již mít nemusí. Pánské oblečení na ženách se stalo naprosto běžnou součástí našich šatníků a zvlášť letos budou oversized pánské obleky velikým trendem.

Negativní stereotyp vůči dámskému oblečení na mužích však stále přetrvává, ačkoliv už tento styl společnost začíná pomalu přijímat. Co většinu z nás napadne při pohledu na muže oblečeného v něčem ženském? Pravděpodobně začneme ihned přemýšlet nad jeho sexuální orientací. Do sukní, šperků, halenek a podpatků se ale může obléknout i muž, kterého přitahují ženy, tak jako se do kalhot, sak a pánských bot oblékají ženy, které přitahují muži.

Důkazem toho, že podpatky a sukně neubírají na mužnosti, je 61 letý Mark Bryan. Ženatý hetero Američan, který se vyžívá v nošení podpatků a sukní a vypadá u toho skvěle. Pracuje jako inženýr, rád jezdí na kole, miluje rychlá auta a krásné ženy. Jeho zájem o podpatky začal, když mu bylo 40 let a chodil s vyšší ženou, než byl on. Jeho současná manželka ho v jeho netradičním koníčku velmi podporuje. Mark své outfity pravidelně dokumentuje na Instagramu, kde má už úctyhodných 413 tis. sledujících a jak pravidelně píše ke svým postům, jeho cílem je šířit povědomí o tom, že oblečení by nemělo diktovat pohlaví nebo sexuální orientaci jedince.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Ještě před pár lety byly dámské outfity výsadou hudebníků, u nichž se dávka extravagance tolerovala. V poslední době však můžeme vidět ženské kouusky nejen na nich. Prohlédněte si náš výběr cool mužů, kteří se toho nebojí. A možná se přesvědčíte, že i růžová barva, podpatky, šperky a hedvábí může na pánech vypadat sexy a ležérně

Nejstylovější muži v dámských outfitech:

Adios, macho! Moderní gentleman se jemnosti nebojí

elle.cz