NEHERA: Svěžest, volnost, svoboda

Československé módní dědictví, neboli NEHERA. Značka, kterou v roce 1930 v Československu založil podnikatel Jan Nehera byla ve své době módní velmocí. Po druhé světové válce však zanikla. Na přelomu tisíciletí značka začíná pomalu ožívat a v roce 2014 vzniká její „nultá" kolekce. Dnes NEHERA představila svojí ready-to-wear kolekci pro podzim 2021 na fashion weeku v Paříži. Samozřejmě digitálně.

Dnešní doba je více než surrealistická. A právě surrealismus se stal inspirací pro podzimní kolekci slovenské značky, která tvoří pomyslný můstek mezi minulosti, přítomností a budoucností. Hravost, svěžest a svoboda pobyhu. Po tom všem momentálně toužíme a NEHERA nám dává naději, že přesně to brzy dostaneme.

Uvolněná silueta, pohodlné oversized střihy v pastelových a zemitých tónech, které se snoubí s akcenty šedé a černé. Hlavní roli hraje samet. Trenčkoty, pánské obleky, mohutné mokasíny a třeba i volné šortky přes kalhoty, šaty přes rolák nebo svetr přes sako. Proč ne! V módě se meze nekladou. NEHERA hlásí: Čím větší, tím lepší. Čím pohodlnější, tím stylovější. My jsme jednoznačně pro. Nevěříte? Podívejte se na přehlídku ve videu a přesvěčte se sami.

 

Sportmax: Óda na ženství, ležérnost a nadčasovost

elle.cz