Goodbye, Serena: nejlepší looky odcházející tenisové i módní bohyně

Když v roce 2017 Serena Williams triumfovala na Australian Open a posléze odešla na mateřskou dovolenou se svou dcerkou Olympií, věřila, že se na kurty brzy vrátí. I přes výbornou formu a totální nasazení se jí ale nepovedlo nejen překonat, ale ani vyrovnat rekord získání 24 grandslamových titulů držitelky Margaret Courtové, po kterém toužila. Každá sportovní kariéra a s ní i sny o překonávání rekordů musí jednou skončit.

Konec té Sereniny přišel na newyorském turnaji, asi tři týdny před jejími 41. narozeninami. Po prohře s Ajlou Tomljanovicovou stanula před diváky, kteří jí tleskali z ochozů, aby jim poděkovala za přízeň a podělila se s nimi o své nejbližší plány do budoucna. Dalo to hodně práce, abych se sem dostala. Dokázala jsem si, že jsem toho stále schopná. Ale vzalo to mnohem víc. Jsem připravena být mámou, prozkoumat jinou verzi Sereny. Technicky vzato jsem stále hodně mladá, takže si chci užít ještě trochu života, dokud pořád chodím,“ vyznala se publiku Serena Williamsová. Oficiálně sice o ukončení kariéry nepromluvila, ale jak už dříve naznačila médiím, chce pořídit dceři sourozence a ulevit si od dřiny, které s sebou tréninky a zápasy v tenise nesou.

Sereniny módní highlighty na červeném koberci i oranžové antuce:

Serena se proslavila v tandemu se svou starší sestrou Venus. Ta jí začala v tenisové světě prošlapávat cestičku, protože jako starší se nejprve více prosazovala ona. Obě dívky odmalička tvrdě trénovaly pod taktovkou svého otce Richarda Williamse. Ten měl jasno už před jejich narozením – obě dcery budou bohaté a slavné tenisové šampionky a udělá pro to všechno. Jeho tréninkové praktiky i svoření dvou ženských tenisových zázraků popisuje film „Král Richard: Zrození šampionek“. Serena i Venus každý den trénovaly od šesti hodin od rána a po škole znovu. Za každého období, za každého počasí. Sousedé za to dokonce na jejich otce Richarda poslali úředníky ze sociálního odboru, ale on je dokázal odbýt představením své vize o budoucnosti obou děvčat. Dřina se vyplatila, ještě jako náctileté začaly obě vyhrávat ženské turnaje, brzy získaly mnohamilionové smlouvy se sportovními společnostmi a svým nápadným zjevem a razantním herním projevem brzy vyčnívaly nad všemi.

Serena Williams: Z tenisové královny módní ikonou

elle.cz

Serena a Venus zbořily nejen spoustu zaběhlých herních stereotypů, ale i těch módních. Jejich outfity často zcela ignorovaly obvyklou (a mnohdy povinnou) bílou tenisovou klasiku. O svém tenisovém oblečení dokonce měla Serena prohlásit, že je hlavní, aby jí slušelo, že o pohodlí jde až na posledním místě. Na svá osvalená atletická těla se nebály obléknout nejen výstřední sportovní oblečení, ale ani kousky křiklavých barev, s výraznými výstřihy nebo poseté kamínky. K tomu jako chameleoni neustále střídaly účesy. Serena, jejíž největší láskou hned po tenise je móda, dokonce studovala módní návrhářství. Na trh také uvedla svou řadu oblečení značky „Aneres“, tedy pozpátku „Serena“. Nahradila ji ale dnes dostupným merchem „S by Serena“ a „The Goat“, které jsou k dostání na jejích webových stránkách. Přehlídku těch nejzajímavějších Sereniných outfitů jsme pro vás připravili v naší galerii.

 

Zdroj: Wikipedia Commons, Serenawilliams.com, iDnes.cz, Lifee.cz