Tajemství krásy a úspěchu Alessandry Ambrosio

Marocký olej pro zdravější vlasy 

Ambrosio nemá jen úžasnou pleť a neuvěřitelné tělo, ale také krásné vlasy. „Miluji produkty z marockého oleje především kvůli jejich vůni,“ tvrdila ve svém videu na Instagramu modelka. Vzhledem k tomu, že její vlasy jsou rovné a ona touží především po objemu, často si je vlní a následně svazuje do drdolu. Po rozpuštění jsou její kadeře objemnější a nechybí jim plážový nádech, kterého se Alessandra snaží docílit. 

Důkladné čištění pleti a speciální trik 

Modelka považuje čištění a řádné odličování pleti za zcela klíčové. Poté, co si pomocí ubrousku pečlivě odstraní zbytky make-upu, nanese si na ruce dezinfekci. Až poté, kdy si je jistá, že na rukou nemá nečitoty, vezme si pleťovou masku, použije roller z jadeitu a pustí se do relaxační masáže obličeje. Následně na pleť nanese sérum proti stárnutí s vitamínem C a nezapomíná ani na SPF, které nutně potřebuje, protože většinu svého volného času tráví na pláži. Ambrosio má také jeden speciální trik – všechny kosmetické produkty jako roller či guashu doporučuje uchovávat v lednici. 

Ochrana před milovaným sluncem 

Produkty s SPF nepoužívá modelka jen na obličej, nýbrž na celé tělo. Je si totiž vědoma toho, že paprsky slunce, které má tak ráda, mohou její kůži velmi uškodit. Pomocí SPF zabraňuje vzniku takzvaných stařeckých skvrn, většího množství vrásek a předchází také nerovnoměrnému tónu pleti. 

 

Elegance s brazilskou jiskrou. Nalaďte se na styl Alessandry Ambrosio

elle.cz

 

Jste to, co jíte... a pijete 

Zdravá péče o pleť začíná zevnitř. Tím se řídí i tato slavná dvojnásobná maminka, která se co nejvíc snaží vyhýbat nezdravým jídlům, polotovarům a sladkostem plných cukru. Tyto potraviny totiž způsobují zhoršení pleti, dehydratují, a dokonce mohou zapříčinit nafouklý či vodnatý vzhled našeho těla. Ambrosio si pečlivě hlídá co jí a pije. Její oblíbená zdravá snídaně se skládá z avokáda, kokosového oleje a vařených vajec, ke kterým ráda popíjí čerstvě vymačkanou šťávu z ovoce a kávu. Alessandra je velkým milovníkem kávy, především té brazilské, a tak není divu, že se s radostí stala tváří nové řady Nespresso s názvem Original a Exotic Liminha Over Ice.  

„Léto je moje nejoblíbenější část roku a jako Brazilka jsem velmi hrdá, že mohu být tváří kampaně, která se inspirovala mou zemí. Velmi se mi líbí koncept kávy jako něčeho, co v každém našem dni vyznačuje chvilky pro sebereflexi. Jsem nadšená, že mohu být součástí takto povznášející kampaně a spolupracovat se značkou Nespresso na tom, abychom mohli vdechnout život všem těmto lahodným receptům, letnímu příslušenství a kvalitní kávě – a Liminha over Ice skutečně zachycuje celé brazilské léto v jednom šálku,“ řekla Ambrosio. 

Beauty rutina

Ačkoliv miluje přirozenost, i ona ráda podtrhne svou ženskou krásu pomocí make-upu. Ve své beauty rutině používá podkladovou bázi, korektory, hned dvě různé řasenky – jednu pro horní a druhou pro dolní řasy, tekuté oční linky pro dosažení takzvaných kočičích očí, bronzer, tvářenku, rozjasňovač a tužku a balzám na rty. Alessandra nedá dopustit především na „kočičí linky“, které z běžného looku vytvoří ženskou a sexy vizáž. 

 

Best looks: Alessandra Ambrosio

elle.cz

 

Zasloužený relax

Modelka si je též vědoma toho, že svěžího a zdravého vzhledu dosáhne především díky kvalitnímu odpočinku i spánku, který je pro tělo blahodárný. Spánek snižuje otoky obličeje a pleti nesmírně prospívá. Poté, co se Alessandra vrátí domu po pracovním maratonu, okamžitě si napouští horkou koupel, ve které si užije zasloužený odpočinek. Do vody přidává epsomskou sůl, která je bohatá na hořčík a aromaterapeutické oleje, díky nimž se cítí jakoby zrovna navštívila lázně. Po koupeli, ale i sprše, si pak vždy celé tělo namaže kvalitním hydratačním tělovým mlékem. 

Jóga, plank a sport na pláži

V neposlední řadě do svého denního plánu zařazuje také pohyb. Zatímco na pláži často hraje oblíbený volejbal, v posilovně své tělo „mučí“ tradičními posilovacími cviky, mezi které patří například „plank“ neboli prkno. Když má dostatek času a nemusí zařizovat vše kolem dětí a domácnosti, věnuje se také józe. „Miluji jógu, protože se díky ní dokážu soustředit sama na sebe, takzvaně se vycentrovat, a zároveň se díky ní udržiji v kondici,“ řekla pro Fox News.

 

Zdroje: Ale By Alessandra, US Magazine, Allure, Health, Fox News, Instagram

Andílci Victoria's Secret: Kdo dosáhl nejvyšší mety v modelingu?

elle.cz