Elegance s brazilskou jiskrou. Nalaďte se na styl Alessandry Ambrosio

Příběh jedné z nejúspěšnějších modelek tohoto století Alessandry Corine Maria Ambrosio
se začal psát v brazilském Erechimu, kdy se narodila do rodiny pyšnící se neobyčejnou fúzí brazilských, polských a italských kultur. Kariéru modelky si vysnila už jako malá dívenka, kterou lesk a prestiž modelingové branže ihned uchvátil. V patnácti letech se jí začaly pomalu otevírat cesty vedoucí přímo až do mezinárodních modelingových vod.  

Její kariéru však významně rozehrála až spolupráce s luxusní značkou spodního prádla Victoria´s Secret. Dokonalá pracovní symbióza vydržela až do roku 2017 a trvala krásných 17 let. Alessandra tak po právu usedla na pomyslný trůn, jakožto jeden z nejdéle kralujících andílků Victoria´s Secret.

Proměny Elle Fanning: Od Šípkové Růženky až k ruské carevně

elle.cz

 

V současné době spolupracuje se světovými špičkami v oblasti módy, designu nebo kosmetiky jako jsou Dolce & Gabbana, Gucci, Calvin Klein, Dior, Chanel, Christian Lacroix, Bottega Veneta, Balmain, Ralph Lauren a mnoho dalších.

Svojí tváří ošperkovala více než stovky obálek světových magazínů od Vogue, ELLE, Vanity Fair, Cosmopolitanu, Harper´s Bazaar až po Rolling Stone a prezentovala na módních přehlídkách řadu zvučných jmen, mezi něž bezesporu patří Prada, Marc Jacobs, Louis Vuitton nebo Zuhair Murad.

Příznivci vysoké módy ovšem aktuálně tleskají rafinovanému pracovnímu spojení Alessandry, Tyry Banks, Heidi Klum a Candice Swanepoel. Topmodelky a někdejší sestava Victoria´s Secret Angels se znovu setkaly, aby zapózovaly a propůjčily svoji tvář i dokonalé křivky značce Skims fungující pod taktovkou slavné influencerty Kim Kardashian, v rámci nejnovější kampaně spodního prádla Fits Everybody.

 

Alessandra Ambrosio

 

Protože tempo pracovního života brazilské topmodelky připomíná divoké rytmy samby, mimo oblast modelingu Alessandra v roce 2019 založila a uvedla na trh se svými sestrami Gisele Córiou a Aline vlastní značku GAL Floripa, nabízející řadu designových plavek navržených takovým způsobem, aby esteticky a citlivě umocnily krásu dámských křivek.

Pozorný divák mohl Alessandru spatřit také v mnoha filmových a seriálových titulech. Za zmínku stojí role v bondovce Casino Royale, v seriálu Jak jsem poznal vaši matku, Gossip Girl nebo v brazilském televizním pořadu Skryté pravdy. Aktivně se také podílí na ochraně životního prostředí s důrazem na oceány a je ambasadorkou Národní společnosti pro roztroušenou sklerózu.

I přestože světla reflektorů na módních přehlídkách i blesky fotoaparátů mířící z každé strany si dokáže Alessandra užívat plnými doušky, nezanedbává ani svůj osobní život, ve kterém ji nejvíce sedí role pečující maminky dcery Anje a syna Noaha.

 

Eva Herzigová: Z přehlídkových mol až do Hollywoodu

elle.cz

 

Dlouhé roky aktivního účinkování v módní branži se plně otiskly také do jejího soukromého života, především pak do oblasti fashion. Alessandřin osobitý styl plný elegance okořeněné lehce pikantními boho prvky nás jednoduše baví, proto jsme se rozhodli vám naservírovat porci inspirace z šatníku této divy.

Must-have jejího stylingu zpravidla tvoří delší kardigany v rozmanitých barvách, vzorech a střizích lichotící její siluetě. Alessandra je nejčastěji kombinuje s basic tričky, denimem, vysokými podpatky nebo tolik oblíbenými biker boots. Typickým kouskem v její garderobě jsou ovšem vysoké kozačky sahající většinou až nad kolena. Kozačky, které decentním způsobem zdůrazňují její gazelí nohy, nejraději nosí ve spojení s jednoduše střiženými, pletenými šaty. Nebojí se zapojit do hry i kůži nebo koženku. Střízlivé prvky svého outfitu často doplňuje kousky s třásněmi, aztéckou, indiánskou nebo kovbojskou tematikou. A klobouky! V její sbírce jsou především kousky laděné do krémových či zemitých odstínů. No řekněte sami, není snadné se do tohoto hvězdného stylu zamilovat?

 

Autor: Nel Foberová

Zdroj: alessandrabook.com, galfloripa.com