Andílci Victoria's Secret: Kdo dosáhl nejvyšší mety v modelingu?

Role Andílka Victoria's Secret se považuje za nejprestižnější práci v modelingové branži. Ano, i v modelingu existuje hierarchie. Pochopitelně je velkou ctí účastnit se ready-to-wear nebo haute couture show pro značky jako Chanel nebo Dior. Účast na přehlídkách amerického brandu spodního prádla je však pro mnohé prací snů. Není však vůbec jednoduché se k ní dostat. Existuje navíc rozdíl mezi „modelkou”, která fotí nebo předvádí kolekci pro Victoria's Secret, a „Andílkem”.

Mnoho modelek fotilo reklamní kampaně, některé z nich se dokonce účastnily reálných show, ale svých křídel se nikdy nedočkaly. Tato práce totiž vyžaduje takřka exkluzivitu – modelka se stává tváří značky a zároveň i full-time ambasadorkou. Zavazuje se nejen k přehlídkám, ale i k jiným časově náročným povinnostem, které jsou mnohdy neslučitelné se světovými Fashion weeky či možností být tváří jiného brandu. Na druhou stranu se jedná o velmi lukrativní job, který je spojen s astronomickými honoráři. S touto pozicí se rovněž pojí neuvěřitelná prestiž, kdy se modelka takřka přes noc stává světovou senzací a jejíž jméno si pak pamatuje celý svět. Vybrali jsme pro vás našich 5 nejoblíbenějších modelek, které zároveň patří mezi rekodmanky značky.  

 

Gisele Bündchen

Tato Brazilka se držela 15 let v čele seznamu nejlépe placených světových modelek právě díky značce Victoria's Secret, která bezesporu pomohla upevnit její status v modelingovém průmyslu. Svou první VS přehlídku šla v roce 1999, ale křídla získala až o rok později. V roce 2005 navíc oblékla historicky nejdražší Fantasy Bra – „Sexy Splendor” se skládala ze skoro tří tisíc diamantů a rubínů. Měla také 101karátový diamant v bílém zlatě posazený do středu podprsenky. Cena tohoto kusu byla odhadnuta na 15 milionu dolarů. Značku opustila v roce 2006, ale nepřestávala se těšit obrovské prestiži. V roce 2012 podle Forbes vydělávala kolem třiceti miliónů dolarů ročně.  

 

Gisele Bündchen

 

Adriana Lima

Tato brazilská topmodelka je v rámci Victoria's Secret opravdovým veteránem. Andílkem se stala již v roce 1999, kdy ji bylo pouhých devatenáct let. Za svých dvacet let v této roli se zúčastnila celkem osmnácti přehlídek, díky čemuž se stala vůbec nejdéle působícím a jedním z nejlépe placených Andílků vůbec. Není se čemu divit – v roce 2012 se přehlídky zúčastnila teprve dva měsíce po porodu, kdy se předvedla v neuvěřitelné formě. V roce 2018 si podle Forbes vydělala více než 10 milionu dolarů. Ten rok se také na mole coby Andílek objevila naposledy.  

 

Adriana Lima

 

Alessandra Ambrosio

Brazilská modelka získala křídla v roce 2004. Za své třináctileté působení dvakrát oblékla Fantasy Bra, dvakrát se objevila na mole teprve několik měsíců po porodu. V roce 2011 na sobě měla vůbec vůbec nejtěžší křídla. Ta byla pokryta více než sto tisíci krystaly Swarovski a vážila skoro 30 kilogramů. V rámci této show byla navíc modelka již ve čtvrtém měsíci těhotenství. Není proto divu, že se honoráře Ambrosio pohybovaly kolem pěti miliónů dolarů ročně. 

 

Alessandra Ambrosio

 

Heidi Klum

Jedním z nejznámějších Andílků je tato německá topmodelka, bez níž si značku nemůžeme představit. V roce 2003 měla tu čest obléci na přehlídku druhou nejdražší Fantasy Bra vůbec. Tato třpytivá podprsenka, která stála 11 milionů dolarů, měla uprostřed 70karátový diamant, který byl v té době shodou okolností druhým největším diamantem na světě. Na zádech také nesla největší křídla v historii show. Nedávno bylo také odhaleno, že v rámci této konkrétní přehlídky byla Klum již ve čtvrtém měsíci těhotenství. Její oddanost značce byla vskutku obdivuhodná – o šest let později se totiž zúčastnila přehlídky teprve pět týdnů po porodu, přičemž byla ve fantastické formě. Pro značku pracovala dlouhých třináct let.  

 

Heidi Klum

 

Miranda Kerr

Dnešní oslavenkyně Miranda Kerr začínala jako fotomodelka pro PINK. V roce 2007 však coby první Australanka podepsala svou „Andělskou” smlouvu, díky které se ihned zařadila mezi nejlépe placené modelky světa. Svou první Fantasy Bra oblékla v roce 2011. Diamanty a perlami prošívaná push-upka, kterou Kerr nesla společně s gigantickou mušlí, stála v přepočtu dva a půl milionu dolarů. Značku opustila v roce 2013.  

 

Miranda Kerr

 

Zdroj: People.com, Insider.com, Wikipedia Comons