Ve věku 73 let zemřel legendární návrhář Thierry Mugler

 

Smutnou zprávu přinesla agentura AFP s odvoláním na Muglerova tiskového mluvčího Jeana-Baptista Rougeota. Ten uvedl, že Mugler zemřel přirozenou smrtí, ale zcela nečekaně. "Pracoval na různých projektech a začátkem týdne se chystal oznámit novou spolupráci," sdělil ve svém prohlášení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Thierry Mugler přišel na svět v roce 1948 ve Štrasburku. Jako dvacetiletý odcestoval do Paříže, kde v roce 1973 představil svou první dámskou kolekci Café de Paris a následně založil firmu nesoucí jeho jméno. Velmi rychle si získal uznání, jeho skulpturální modely přetvářející ženskou siluetu v doposud nepoznané kreace byly něčím odvážným, něčím zcela novým a neovyklým.

Na přelomu století Mugler oficiálně opustil ready-to-wear módu, i když nadále pracoval jako návrhář a designér. Kromě řady vůní a kosmetiky, kterou vytvořil, spolupracoval se slavným Cirque du Soleil a s řadou osobností – třeba s Madonnou nebo Beyoncé, jimž vytvořil kolekci pro jejich turné. Navrhoval také pro Kim Kardashian, Davida Bowieho, George Michaela, Sharon Stone nebo Nicole Kidman. 

Legendární umělec režíroval i krátké filmy a reklamy a navrhoval kostýmy pro různé filmové a divadelní produkce. V roce 1988 vydal svou první fotografickou knihu Thierry Mugler: Fotograf. Dlouhá léta se věnoval i kulturistice a zcela otevřeně mluvil o své homosexualitě. Svět ho miloval nejen pro jeho talent, ale i upřímnou a přátelskou povahu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu