Známá i neznámá Bella Hadid

 

Isabella Khair Hadid se narodila 9. října 1996 ve Washingtonu palestinskému realitnímu developerovi Mohamedovi Hadidovi a bývalé nizozemské modelce Yolandě van den Herik. Ač byla odmala obdarována krásou, o kariéře modelky nikdy neuvažovala, a to i přes rodinnou historii. 

Bella milovala koně a chtěla se jezdectví věnovat naplno a USA zastupovat i na olympiádě. Po absolvování střední školy v Malibu ji ale rodiče motivovali ke studiu, a tak se Bella v roce 2014 přesunula do New Yorku, aby tam studovala fotografii na Parsons.   

Tvář současné módy 

Bella se IMG Models upsala 21. srpna 2014... Catwalkový debut zaznamenala na New York Fashion Weeku v září toho roku, a to pro značku Desigual. Roku následujícího přišla už i hvězdná jména. Prošla se pod logem Toma Forda a probojovala se na strany alternativních módních magazínů jako LOVE nebo CR Fashion Book. Průlom však přišel mezi léty 2016 až 2017.

 

Aktivistka i filantropka  

Bella Hadid ale není jen chodící ramínko, ale celé klubko názorů, které se na pozadí její kariéry pozoruhodně rozmotává. V lednu 2017 se Bella zúčastnila pochodu „No Ban, No Wall“ a v rozhovoru pro NBC news řekla, že k účasti na pochodu ji přivedla její vlastní rodinná historie: „Pocházím ze skutečně různorodého prostředí.“ Zároveň prozradila, že je „hrdá na to, že je muslimka “ a že často přemýšlí o historii svého otce jako uprchlíka. 

To ji dohnalo i k protestům proti Trumpovi - v Lodnýně 8. prosince 2017. V dubnu a květnu 2020 navíc Bella Hadid oznámila, že poskytla dar místním potravinovým bankám v New Yorku a projektu Feeding America na podporu úlevy od COVID-19. Pouhé pokusy o jinou než módní publicitu nebo upřímné projevy starosti? Bella se v srpnu tohoto roku nechala slyšet, že už nechce být jen sex symbolem. ‚‚Nechci žít v kolonce. Mám pocit, že konečně můžu mluvit,‘‘ řekla v rozhovoru pro Condé Nast. Budete její boj proti stereotypům sledovat?

Možná, že ano, ač o tom ještě nevíte. Na Bellu Hadid totiž nelze nemít názor. Budí vášně, někoho přitahuje, jiné dráždí, ať či onak zůstává pomyslnou pihou na tváři jednadvacátého století. A za to ji lze připsat kredit v každém případě. Činí totiž naši dobu pestrou.   

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA