ELLE TIP: Nejlepší seriály na dlouhé podzimní večery
Jelikož je v pět hodin tma a na pobíhání po venku už to taky není, vyhodnotili jsme situaci a náš závěr je, že nejlepší je zavřít se doma, uvařit si konvici čaje a koukat na seriály. Kdo je s námi? Tyhle nás právě teď baví a vás budou taky.

The Good Place

Kam se dostaneme, když umřeme? Nic jako peklo nebo ráj neexistuje. Alespoň podle seriálu The Good Place s Tedem Dentonem a Kristen Bell. Je sundat si ponožky v letadle, jít na koncert Red Hot Chilli Peppers nebo se zajímat o rodinu Kardashian/Jenner hříchem, jež vaši duši odsoudí k věčnému utrpení? A co by na řekl Kant, Descartes nebo Sokrates? Filozofické zamyšlení zabalené do barevného a vtipy prošpikovaného kabátu, který si budete chtít oblékat znovu aznovu. The Good Place by prý podle všech pouček o sitcomech neměl fungovat, ale daří se mu skvěle. To ostatně potvrzuje i stoprocentní skóre na Rotten Tomatoes. 

Lake Ozark

Temný seriál v hlavní roli se skvělým Jasonem Batemanem a Laurou Linney je příběhem obyčejné, spokojené rodiny, ze které se ze dne na den stanou přeborníci v praní peněz a plavat ve světe mafie a ilegálních operací se budou muset naučit stejně rychle jako se jako se budou muset přestěhovat do nudného Missouri k jezeru Ozark. Jak a jestli se jim podaří během pěti let podaří "vyprat" skromných 500 milionů dolarů zatím nevíme. Že na tenhle do modra zbarvený napínák budete koukat se zatajeným dechem vám ale slíbit můžeme.  

RuPauls DRAG Race

Dressed as a girl = DRAG. Závody královny amerického a světového DRAGu, RuPaula jsou mnohem víc než jen soutěží v tom, kdo z přítomných předvede lepší róbu, lepší make-up, lépe zahraje komediální roli, pobaví, zazpívá na playback. U nás bychom řekli travesty show. DRAG je ale mnohem víc. Je to umění, řemeslo, je nejen o zábavě, ale také o osobnosti, sebevyjádření, osvobození se od stereotypů a šedého každodenního světa. Útěk do světa, kde dlouhatánské řasy, vysoké podpatky a šaty jako ze sna zastíní všechny problémy a jejich nositele osvobodí a dovolí mu být kýmkoli a čímkoli jen bude chtít. 

AMEN to that!

Peaky Blinders

Fungování rodinného gangu Peaky Blinders, která po první světové válce drancovala a vládla Birminghamu je tou nejlepší nostalgickou podívanou letošního roku. Obsazení na jedničku - Cillian Murphy a Sam Neil - mezi spoustou dalších skvělých herců, díky kterým budete Shellbyovi milovat ještě víc. 

Big Mouth

Všichni jsme zažili pubertu. Se vší nemotorností, trapností, nejistotami a vším tím dalším, co, no, vždyť víte. Že jste rádi, že už je tohle všechno za vámi? No a co si tahle užít trochu trapnosti z druhé ruky? Seriál Big Mouth vám připomene všechno, na co jste chtěli zapomenout a mnohem víc. Někdy se budete divit a možná i trochu červenat, tenhle seriál se totiž nebojí vůbec ničeho. Vůbec ničeho. Nakonec si ale budete muste říct, proč vlastně ne. Takový je prostě život. 

BoJack Horseman

Příběh ztracené slávy hollywoodského vyhnance žijícího z dávno pohaslé slávy. Jaký je život hvězd televizních seriálů poté, co jejich hvězda přestane zářit a jediné co mají jsou problémy - s alkoholem, s drogami, se vztahy, se sebou? Možná ne takový jaký žije BoJack. Nenvšimnout si ale podobností s některými "exslavnými" ale lze jen těžko. Jak se z nihilistické a zoufalství odevzdané existenci dostat zpět do povědomí Hollywoodu a fanoušků, kteří už se dávno posunuli k hvězdám dneška? Ví to vůbec někdo? Za peníze si lásku ani obdiv nekoupíte. Ale šikovné manažery ano.