Den matek slaví 101 let. Buďte letos originální i vy!

V srdci přírody

Zbrusu nový Resort Český les je jako stvořený pro odpočinkovou dovolenou ve dvou. Nachází se totiž v samém srdci chráněné krajinné oblasti a nabízí tak dokonalý únik před shonem velkoměsta. Zárukou odpočinku je nejen moderní wellness a nádherná okolní příroda, která přímo vyzývá k procházkám, ale i designově řešené pokoje s dekorem dřeva, kovu a skla, poskytující panoramatický výhled na okolní zeleň. Dokonalý zážitek vás čeká i v gourmet restauraci Hvozd, kde připravují nejen české, ale i zahraniční speciality, a to na té nejlepší úrovni. V čele podniku totiž stojí šéfkuchař Václav Hříbal, který patří ke špičce svého oboru. Bon apétit!

Resort Český les

 

Po stopách historie…

Láká vás něco skutečně neotřelého? Pak je pobyt v hotelu Sopronbánfali Kolostor v maďarské Šoproni tím pravým ořechovým. Užijete si noc v budově karmelitánského kláštera z 18. století, ubytování v bývalých mnišských celách a dokonalé gastronomické zážitky pod tři sta let starými freskami! Krásná lokalita na kraji lesa přeje klidnému rozjímaní, zároveň ale budete mít na dosah celou řadu zajímavých atrakcí. V centru města můžete obdivovat zachovalé středověké jádro s hradbami, gotickými domy a dvěma synagogami, pěšky se pak můžete vydat třeba k šoproňskému hradu nebo na zámek Taródi. V okolí najdete i několik rozhleden, zážitkový park nebo unikátní čokoládovou dílnu.

Hotel Sopronbánfalvi Kolostor

 

Wellness i gastro zážitky

Panoramatické spa, svíčky, víno, tapas a za okny nádherný výhled na vysoké Taury, ledovec Kitzsteinhorm a jezero Zel lam See. Vítejte v resortu Tauern SPA, druhém největším lázeňském komplexu v Rakousku. Na jaře si tu užijete nejen klidnou atmosféru a dokonalé wellness, ale i perfektní lyžovačku. Některé oblasti jsou tu totiž zasněžené takřka po celý rok. Nadšení gurmáni pak jistě ocení třeba degustaci rakouských specialit, šestichodovou večeři přímo od šéfkuchaře Christofa Schernthanera nebo unikátní kuchařskou show. A wellness? Tomu dáváme deset hvězdiček z deseti!

Tauern Spa Hotel & Therme

 

Perla severní Dalmácie

V květnu vás určitě okouzlí i jih Evropy, třeba Dalmácie, která tou dobou celá pučí a kvete. Špičkové jsou i zdejší resorty, například Crvena Luka, který nabízí luxusní ubytování, wellness a soukromou pláž. Nachází se v malebné zátoce nedaleko oblíbeného letovista Biograd na Moru a okouzlí vás nejen svou architekturou, ale i nádhernou přírodou. Doslova na dohled je totiž moře, pláž zalitá sluncem a lemovaná bílým dalmatským kamenem, za nímž se v pozadí rýsuje sytá zeleň středomořských borovic. Za vodními radovánkami to máte doslova pár kroků. Přímo před resortem najdete bazén i pláž, kousek opodál i velké Vranské jezero proslulé množstvím ryb a ptáků. Balíčky šité přímo na míru, tedy se zážitky i wellness, můžete zakoupit třeba na portálu Travelking. Pak už se stačí jen sbalit a vyrazit!

Crvena Luka Resort

 

Oáza klidu na španělském pobřeží

Slunce, moře a ničím nerušený klid, to jsou zaručené ingredience pro ideální odpočinkovou dovolenou. V luxusním hotelu SHA Wellness Clinic nedaleko španělského zálivu Altea můžete zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl, a to prostřednictvím tradiční východní medicíny a revolučních západních technik. Individuální programy sestavené přímo na míru zahrnují celou škálu zdravotních a wellness služeb – od detoxikace a hubnutí, přes genetické testování a preventivní diagnostiku až po spánkové terapie, anti-age a meditaci. Nedaleko hotelu se pak můžete zúčastnit kurzů potápění, trénovat jízdu na koni nebo zlepšovat svůj golfový švih. Stačí pár dní a domů se obě vrátíte jako znovuzrozené.

SHA Wellness Clinic

 

Pod taktovkou Theodora Falsera

Menu na pláži přímo od michelinského kuchaře, navíc s dechberoucí kulisou tureckého pobřeží za zády? I na takové zážitky láká zbrusu nový butikový resort Bijal. A věřte, že na podobný večer jen tak nezapomenete. Menu od Theodora Falsera, rodáka z Jižního Tyrolska a jednoho z nejrespektovanějších kuchařů vůbec, je totiž vskutku požitkem – kombinuje přírodní a lokální suroviny s hravostí a sofistikovaným přístupem, který se odráží na chutích i na platingu. Každé jídlo, doušek i svačina budou v BeachHouse oslavou chutí a zábavy. A když se vám tu s maminkou zalíbí? Nic nebrání tomu, abyste se ubytovaly v některé z devatenácti vil. K dispozici budete mít vlastní bazén, zahradu, a dokonce i osobního Butlera.

Villas-only resort Bijal

 

Vyberte si svůj ZEN

Jestli vás tlačí čas a v květnu volný víkend zkrátka nenajdete, není nic jednoduššího, než si dopřát zasloužený relax v některém z beauty či wellness studií. Určitě vás nadchne třeba Planet Zen v pražském hotelu Maximilian, kde si můžete vychutnat klasické, ale i ajurvédské či akupresorní masáže. Naprostým bestsellerem je procedura Backspecial, komplexní masáž zad kombinující tradiční orientální techniky, nebo Zenlift, hloubková masáž obličeje s liftingovými a omlazujícími účinky, kterou umocňuje použití japonské kosmetiky.

Planet ZEN

Zdroje: bijal.com, shawellness.com, travelking.cz, spa.cz, planetzen.cz