Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na velikonoční brunch:

Oslavte svátky v příjemné atmosféře s DJ a panoramatickým výhledem na Pražský hrad a Vltavu. Four Seasons Hotel Prague srdečně zve všechny gurmány na každoroční velikonoční brunch, který se uskuteční v restauraci CottoCrudo během Velikonoční neděle. Tým šéfkuchaře Nicholase Trosiena připravil speciální menu s širokým výběrem vaječných pokrmů, italských sýrů, čerstvých ryb, mořských plodů a salátů, a nebude chybět ani koutek s Bloody Mary. Šéfcukrář Gianmarco Carandino se zaměřil na exkluzivní čokoládovou show, domácí sorbety a gelato a sicilské cannoli. A samozřejmě, žádné české Velikonoce by nebyly kompletní bez tradičních specialit, jako je beránek, mazanec a koláče.

Kde: Four Seasons Hotel Prague

Kdy: 31. března 2024, 12:30 - 15:30

CottoCrudo terasa

 

Kam na velikonoční oběd:

Velikonoční menu
 si můžete vychutnat i v Café Slavia. Ve spolupráci s šéfkuchařem Martinem Hartmanem ze SmetanaQ vzniklo menu sestávající z výběru předkrmů, hlavních chodů a dezertů. Jen v čase Velikonoc si zde tak můžete jako předkrm dopřát například jarní salát, krém z medvědího česneku a špenátu nebo lahodnou drůbeží paštiku. Z nabídky hlavních chodů se můžete těšit na jehněčí hřebínek v bylinkové krustě nebo řízek z králičího stehna. A zakončit vše můžete zapečeným mazancem! 

Kde: Smetanovo nábřeží 1012 /2, 110 00 Praha 1-Staré Město, Praha

Kdy: 28. března 2024 až 1. dubna 2024

Velikonoční menu

 

Kam na festival:

Blíží se 31. ročník festivalu Dny evropského filmu v Praze a už teď víme, že se máme na co těšit. Na plátně se představí filmy od uznávaných režisérů a režisérek jako Wim Wenders, Fernando Trueba a Alice Rohrwacher, spolu s debuty nastupující filmařské generace. Festival slibuje pestrou paletu žánrů hraných, dokumentárních i animovaných filmů, včetně cenami ověnčených snímku z Varů, Cannes a Benátek. Součástí přehlídky bude i barvitý životopis malíře Salvadora Dalího a bouřlivá zpověď rockera Petea Dohertyho. „Z doprovodného programu se osobně nejvíce těším na rozhovor s uznávaným českým módním návrhářem Jiřím Kalfařem po projekci filmu Fashion Reimagined. Beseda slibuje inspirativní pohled do budoucnosti módy spojené s odpovědným postojem k životnímu prostředí a ochraně zvířat,“ dodává ředitelka DEF Barbora Golatová.

Kdy a kde: Hlavní část Dnů evropského filmu se uskuteční od 4. do 9. dubna v pražských kinech Světozor, Edison Filmhub Praha a Přítomnost, v brněnském kině Art a v ostravském Minikině. Festival v regionech proběhne od 10. do 14. dubna v kinech v Boskovicích (Panorama), Červeném Kostelci (Kino Luník), Havířově (Kino Centrum), Hradci Králové (Bio Centra), Jablonci nad Nisou (Kino Junior), Šumperku (Kino Oko), Uherském Hradišti (Kino Hvězda), Vrchlabí (Kino Střelnice), Vyškově (Kino Sokolský dům) a ve Znojmě (Kino Svět).

Dny evropského filmu 2024

 

Kam na výstavu:

Scény z kaváren, zachycení radosti, ale i odvrácené strany života ve městě i na venkově. Ženská emancipace, národnostní menšiny, móda a technologie. To vše ukazuje skrze malbu, sochu, fotografii, film i reklamu výstava Nové realismy. Expozice přináší nový pohled na zažité vnímání výtvarné kultury a umění v letech 1918 až 1945 ve třista třinácti uměleckých dílech. Návštěvníci zde mohou vidět fotografie Karla Čapka a Josefa Sudka, malby Jana Zrzavého a Milady Marešové, sochy Otty Gutfreunda, ale také díla opomíjených malířů jako byl liberecký Erwin Müller, Gejza Schiller z Košic či kosmopolitní středoevropanka Ilona Singer. 

Kde: Městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 98/1, 110 00 Praha 1-Josefov

Kdy: do 25. srpna 2024

Heribert Fischer-Geising: Portrét Hildegard

 

Kam na koncert:

Kapela Lake Malawi, kterou v roce 2013 založil Albert Černý s Jeronýmem Šubrtem se stala symbolem kvalitního indie-popu se zahraničním zvukem. S jejich účastí na Eurovision Song Contest 2019 a písní Friend of a Friend obsadili ve finále jedenácté místo a získali si nové zahraniční fanoušky. Na české scéně slaví deset let. Momentálně je kapela na jubilejním klubovém turné po republice, nazvané 10-YEAR CLUB TOUR 2024. Dominika Hašková z kapely We are Domi se objeví na celém turné jako host a zazpívá s Albertem společný hit High-Speed Kissing pro fanoušky živě. „Od vydání poslední desky v roce 2022, jsme nevyjeli na vlastní turné a těším se na to, až si zahrajeme pro naše vlastní fanoušky v klubech! Dáme do toho všechno,“ popisuje turné frontman kapely Albert Černý.

Kdy a kde: 6.4. S-klub, Olomouc; 17.4. Lucerna music bar, Praha; 19.4. M-klub, Valašské Meziříčí

10-YEAR CLUB TOUR 2024

 

Kam na výstavu:

Galerie Villa Pellé připomene prostřednictvím výstavy Krása bez závoje jednu z klíčových osobností českého poválečného figurálního malířství Jiřího Načeradského, od jehož úmrtí v dubnu uplyne rovných deset let. Výstavní síň od přízemí po půdu zaplní jak Načeradského ikonická díla z let 1967–1972, tak jeho dosud ne plně zhodnocená tvorba ze 70. let i díla jeho poslední tvůrčí etapy po sametové revoluci. „Výstava je poctou mimořádnému umělci, který se nikdy nebál jít proti hlavnímu proudu a společenským konvencím. Možná i proto dosáhl mezinárodního úspěchu a ovlivnil několik generací jeho následovníků,“ říká ředitelka Galerie Villa Pellé Vladana Rýdlová. Kurátoři Petr Vaňous a Petr Mach vybrali exkluzivní díla ze soukromých sbírek, která dosud nebyla veřejnosti prezentována.

Kde: Galerie Villa Pellé, Pelléova 91/10, 160 00 Praha 6-Bubeneč

Kdy: 5. 4. – 12. 5. 2024

1974 Stroje Alpa

Bridget Jones se vrací po čtvrté. Zoufalství a tloušťka se už nenosí

elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných