Milujete knihy stejně jako my? Našli jsme pro vás nejlepší aplikace
Hledáte nejlepší appky pro čtení nebo recenzování knížek? Tady jsou.

Goodreads
Asi nejoblíbenější appka pro vášnivé čtenáře. Goodreads funguje trochu i jako sociální síť. Na hlavní stránce můžete sledovat aktivitu svých přátel. Co četli, čtou nebo chtějí číst, jak knihy hodnotí, které knihy se jim líbí, jaké si dávají výzvy a vše samozřejmě komentovat. Tahle aplikace je „must have“.

Booxy
Aplikace, jež byla vytvořena ve spolupráci s webem CBDB.cz (Československá bibliografická databáze). Udělejte si pořádek ve své virtuální knihovně. Můžete si tu vytvářet přehledné seznamy, hodnotit, komentovat a sledovat přátele a jejich knihovny. Nastavíte si tady různé filtry, vyberete si, co by se vám mělo na úvodní stránce zobrazovat a navíc má hezkou grafiku.

Cool Reader
Patříte k těm, kteří si raději čtou knihy v mobilu nebo tabletu? Pak si určitě stáhněte aplikaci Cool Reader. Uživatelé kladně hodnotí překlad aplikace do češtiny a hlavně možnost rychlé změny jasu, denního a nočního režimu nebo výběr velikosti a fontu písma. Nastavit si můžete i velikosti mezer, řádkování, dělení slov, různé styly, barvu pozadí, fontu, texturu na pozadí, pozice okrajů a podobně.

YourNextRead
Dočetli jste knihu a rádi byste si přečetli něco podobného? S tím vám pomůže tahle aplikace. K zadané knize najde osm podobných pomocí grafického „pavouka“. Komunita uživatelů může hodnotit, jestli je doporučení vhodné nebo ne a případně doporučit lepší možnosti. Bohužel aplikace nemá funkci uložení knih, které už jste četli, tudíž vám může nabízet to samé stále dokola. I tak ale stojí za vyzkoušení.  

Book Army
Funguje na podobném principu jako Goodreads, a nabízí tudíž seznamy knih, diskuze, výzvy a sledování přátel. Grafika není moc hezká, ale oproti výše zmíněné aplikaci vám tahle doporučí i knihy, které by se vám mohly líbit a ke každé knize nabídne stovku podobných.