EBL banner

Aňa Geislerová oblékla ve Varech výjimečnou róbu od Pietro Filipi

Včerejší odpoledne v ELLE Beauty Lounge patřilo přípravám na červený koberec při příležitosti zahájení 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. A to si herecká ikona Aňa Geislerová rozhodně nemohla nechat ujít. 

“Někdy bývám mylně považována za rebelku v oblasti módy. Já mám to rebelství někde jinde, ale v módě jsem vlastně hodně konzervativní. Jsem spíše pro klasické čisté linie. A úplně nejradši mám pánská saka,” říká Aňa Geislerová, které se šaty na tento večer připravovaly na míru.

Konkrétní podobu jim vtiskla hlavní designérka oděvního domu Pietro Filippi Monika Drápalová: “Šaty přímo na červený koberec jsem připravovala pro Aňu poprvé. Snažila jsem se v nich vyjádřit její osobnost. Přišla s určitou představou, jak by se chtěla v šatech cítit, a to jsem se snažila v návrzích respektovat. Měla jsem několik nápadů, jak by mohly vypadat. Byly mezi nimi například velké tylové šaty s odhalenými rameny, ale naopak i šaty inspirované pánským smokingem. A ty nakonec zvítězily.”

Někdy bývám mylně považována za módní rebelku.

Jak vzniká róba na míru? Šaty na zakázku se tvoří vždy po konzultacích se zákazníkem. Začínají rozhovorem, následuje kreslení návrhů a výběr vhodných materiálů pro vyjádření dané představy. “Na schůzce se diskutuje nad možnostmi a vybere se ta nejvhodnější. Následuje měření, tvorba střihu a první zkouška. Posléze se zkouší ještě několikrát, takže ve výsledku jde asi o šest setkání v průběhu dvou měsíců. A ve finále by samozřejmě měly být spokojeny obě strany,” vyjmenovává návrhářka z týmu Pietro Filipi.

Na přípravě se podílí kromě návrhářky i modelář, střihač a dámská krejčová. Příprava přesáhne 30 hodin, během kterých se zpracuje zhruba pět metrů látky a k tomu další materiály, jako například satén použitý na klopy.

EBL
EBL
EBL

Aňa má na sobě:

šaty, Pietro Filipi; šperky, Pomellato (Halada); boty, vintage

EBC promo