Daniela Kolářová, nejvýraznější skromná hvězda karlovarského festivalu

Světle růžové dlouhé šaty pro Danielu Kolářovou speciálně pro tuto příležitost vytvořil původem slovenský návrhář tvořící v Praze Boris Kráľ. Herečku s vizí vytvořit šaty jí na míru oslovil on sám. „Vytvoření róby předcházelo pár schůzek. Potkali jsme se, debatovali o požadavcích, barvách a střihu, který Daniele sluší a ve kterém se cítí pohodlně,“ vypráví Boris Kráľ. Návrh poté společně konzultovali i se stylistkou a módní ředitelkou ELLE Milenou Žuravljovou, která se společně s týmem ELLE Beauty Lounge starala i Danielin make-up a styling vlasů. „Zhotovil jsem pro ni nejdřív moodboard a pár skic. Hned poté následoval výběr samotného materiálu, který svým charakterem i barvou určil, který návrh a střih šatů bude ten správný.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Šaty jen a pouze pro paní Kolářovou

Návrhář společně s herečkou vybral lehký vlněný žoržet v pastelové růžové barvě, který nechal vyniknout velkorysé splývané siluetě šatů. S jemným tvarováním živůtku, úzkými rukávy s kulatými rameny, rolákovou vázačkou u krku a volnými objemnými zády s decentní vlečkou byla silueta pro paní Kolářovou tím pravým. „V době fittingů jsme už návrh příliš neměnili ani neupravovali. Šaty sedly hned na prvním fittingu zcela dokonale. Na předposlední zkoušce šatů jsme přidali na některé vertikální švy pásky pošité jemnými stříbrnými flitry a korálky, aby siluetu ještě víc prodloužily, zvýraznily švy a vnesly do outfitu a celkového looku více světla a lesku.“ Zdobnost a honosnost je šatům vlastní. I přes to však s decentní sofistikovaností oblékly skromnou a důstojnou dámu českého filmu.

Šaty pro Danielu Kolářovou

Připomeňte si slavnostní zakončení 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Velkou cenu Hlavní soutěže získal bulharský film Blažiny lekce. Jiří Bartoška předal Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary právě české herečce Daniele Kolářové a zároveň americké herečce Robin Wright. Zároveň pozval hosty na další ročník. Zhlédněte závěrečný ceremoniál exkluzivně na KVIFF.tv:

Zdroj: KVIFF, KVIFF.tv, archiv návrháře