REKLAMA

Très charmante Emma Smetana a její dokonalý lék na kocovinu

REKLAMA

 

Jaký je vás nejoblíbenější aktuální módní trend? 

Mně se moc líbil loňský teplákový trend, který jsme všichni nosili. Říkala bych mu „vězeňská móda". Což zmiňuji zrovna na filmovém festivalu, kde je místo a příležitost pro velkou opulenci a excentricitu... Takže tady opouštím teplákový proud, předstírám, že jsem princezna a na pár dní je to skvělé! Moje dcera to například provozuje celoročně, tak já si to dovolím alespoň tady.  

 

Existuje nějaký trend, který byste naopak nejraději zrušila zcela? 

Kdybych mohla, a jelikož jsme v Karlových Varech a nabízí se to, tak bych zrušila východní vliv na český vkus. Ruské carevny v leopardích mega róbách, „silonkovost” a „kšuntomateriály”... 

 

Co nejčastěji nosíte nyní, když jsme odložily tepláky? 

To je pro mě záludná otázka, protože já mám nyní čas rovnoměrně rozložený mezi maminkování doma, což obnáší opět tepláky či pyžamo, koncerty, kde se snažím jít do velké „stagové" výraznosti a mezi oficiální akce, které moderuji, a to vystupuji klasicky elegantně a střídmě. Nejčastější je tedy tato trojkombinace.  

 

Emma Smetana
Info ikona

Je pro vás móda stále ještě zábava, když tohle poslouchám? 

Ve Varech ano, protože kolem vás skáčou týmy profesionálních a z mého pohledu esteticky správně orientovaných lidí. Nálada je slavnostní a předstíráme, že nejsme miniaturní ostrůvek uprostřed Evropy, ale je to tu takové světácké. A tahle hra se mi líbí. 

A celoročně mám povinnost módu neodfláknout vůči svým závazkům i svému muži, který je tímto směrem velmi orientovaný - stejně jako můj tatínek. Takže dva moji nejdůležitější muži v životě toto prožívají ve velkém a asi i více než já. Já mám tendence si vždy oblékat to, co jsem si podvědomě nahrála během dětství v Paříži, že je vždy správně. A díky Jordanovi to občas oživím něčím, co je třeba i trochu zábavnější.  

 

Kdo je tedy více „fashionable” vy nebo manžel? 

Určitě Jordan. On zná i kreativní ředitele velkých světových značek. Nejraději má Hediho Slimana (pozn. red. Celine) a myslím si, že by dokonce měl za svůj život navrhnout alespoň jednu vlastní kolekci, protože má to správné vidění a skvěle i kreslí. 

 

To mě trochu přivádí k další otázce. Kdybyste si mohla vybrat jakéhokoliv návrháře, který by vás oblékal, kdo by jím byl? 

Přála bych si, aby ožil Yves Sain Laurent a moc se mi líbí, co dělá v poslední době i Michele pro Gucci. Tam si myslím, že bych do party s Harry Stylesem a Lanou Del Rey pasovala. To by dávalo smysl. A samozřejmě pak i již jmenovaný Hedi Slimane, který svým rockovým nádechem navázal na YSL. Jednou jsem od něj dokonce málem koupila kabelku s názvem Emma. Bylo to vlastně poprvé, kdy jsem si málem koupila položku za více než tisíc Euro. Ale nechala jsem si to ujít, protože zvítězila „židovka" ve mně, která se rozhodla, že dokud někde umírají lidé hlady, tak se tyto peníze mohou využít smysluplnějším způsobem. 

 

Emma Smetana a Jordan Haj
Info ikona

 

Máte nějaký trik, jak vypadat na červeném koberci vždy skvěle? 

Ano, jmenuje se „sluneční brýle” a skvěle funguje, když se vyspíte do takové té podoby, která je spíš horší než lepší a nestihnete se namalovat. To stejné platí o různých čelenkách a pokrývkách hlavy. A samozřejmě je skvělé hodně spát a být šťastný. Když je člověk šťastný, je tak nějak i krásnější. 

 

Vary jsou samozřejmě i o nočním životě. Jak se tedy dát dohromady po prohýřeném večeru? 

Já jsem skoro abstinent. I po openingu jsem šla o půl noci vzorně domů, abych do čtyř do rána psala. Ale kdysi dávno jsem měla regulérní otravu alkoholem v Německu se svými bratranci, kteří mě vzali na něco jako „all you can drink”. Bylo to poprvé, já neměla ve svých patnácti letech žádnou znalost tématu a židovka ve mně, co nechce utrácet za kabelky, hrozně chtěla vpravit do těla vše co jde, když to bylo zdarma. Myslela jsem, že umřu a tatínek mi uvařil vývar, hladil mě po vlasech a ujišťoval mě, že nezemřu. Můj lék na kocovinu je tedy mít po ruce skvělého tatínka, potažmo někoho jiného, kdo vás pohladí po vlasech, něco dobrého vám uvaří a řekne vám, že to přežijete. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA