Vydejte se na lov designových skvostů s novou ELLE Decoration

Hlavní úroda se vyjeví začátkem října, kdy probíhá každoroční festival Designblok. V jeho rámci se letos mimo jiné v Uměleckoprůmyslovém muzeu představuje výběr současných a historických skleněných děl k příležitosti mezinárodního roku skla. Také nás zasáhla popularita fenomenálního materiálu a věnovali jsme mu spolu s fotografkami ze studia Shotby.us okázalý editorial, ve kterém vás seznámíme se sklem ve všech představitelných formách.

Tím však naše podzimní putování za sklizní designových plodů nekončí. Přinášíme vám i to nejzajímavější z pařížského veletrhu Maison & Objet, Londýnského Design Festivalu a bruselského Designového září. Za bohatou sbírkou umění se vydáváme na hrad z 12. století v Dolních Rakousích, který patří Dieterovi a Gertraud Bognerovým. Dieterovi rodiče totiž pocházeli ze severních Čech a s naší zemí ho pojí i profesní zájem – byl kurátorem poslední české prezentace na bienále v Benátkách, jelikož se dlouhodobě zajímá o dílo Stanislava Kolíbala. Ten je také jediným Čechem zastoupeným v umělecké kolekci jeho hradu Buchberg.

Také u nás se však daří objevovat zajímavé tvůrce. V Uhersku na Pardubicku jsme pro vás odkryli tajemství unikátní sbírky venkovních sgrafit. Pochází od akademického malíře a prvorepublikového profesora pražské UMPRUM Aloise Mudruňky, kterého zná jen málokdo. V pátrání pokračujeme i ve Švédsku, z něhož jsme vám přivezli reportáž z kouzelného ateliéru sochařky Klary Kristalové, která pochází z Československa. Krásné podzimní čtení!

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA