Lektorka Face Yogy Simona Rydlová: botox a výplně nebudu potřebovat

Face Yoga je velký hit, zvláště mezi těmi, které odmítají nechávat se vylepšovat estetickými zákroky. Lze ale obličejovou jógou vyřešit i větší škody, které na obličeji napáchalo stárnutí nebo už jsou věci, se kterými si ani obličejová jóga neporadí?

Mám obrovskou radost, že má Face Yoga takový ohlas. Už šest let pracuji na tom, aby mělo co nejvíc lidí možnost volby, co s obličejem dělat. Já jsem také s Face Yogou začala, protože jsem měla vrásky na čele. O sedm let později je nemám a nikdy jsem neměla tak dobrou pleť. Takže ano, i vrásky se dají zjemnit nebo úplně vyhladit. Je to zkrátka cvičení. I v pokročilejším věku, když začnete cvičit, výsledky tam budou. Je ovšem nutné cvičit správně a konzistentně.

Jste zásadní odpůrkyní estetické chirurgie, nebo připouštíte, že v některých případech (či kvůli věku) už se jí člověk, pokud chce vypadat mladě a svěže, stejně nevyhne?

Když má klientka velké pigmentové skvrny nebo jizvy po akné, pošlu ji na estetický zákrok k doktorce, která vím, že je skvělá. Za sebe věřím, že botox a výplně potřebovat nebudu. Mám teď, ve 42 letech pevnější kontury a vypracovanější líčka než před deseti lety. Také vím, že zákroky nejsou zadarmo. A nemluvím o penězích. Má to zkrátka vedlejší účinky. Chodí za mnou ženy po zpackaném face liftu, s otoky v obličeji po zákroku, nebo se zatuhlými výplněmi. Výplně někdy stečou někam, kde nemají být, nebo začnou v zimě zamrzat. A nebo botox přestane po letech účinkovat. Mám i klientku s částečně paralyzovaným obličejem po zákroku. Ženy pak hledají alternativu a přijdou na Face Yogu a Face Therapy.

Vše, co potřebujete vědět o letošním beauty festivalu ELLEphoria

elle.cz

Aktuální trendy mezi mladými ženami jsou propadlé líce. Stále více jich kvůli tomu podstupuje buccal removal. Dá se efektu propadlých tváří dosáhnout i pomocí Face Yogy?

Velmi dobře. Nemusí se hned řezat, stačí efektivní buccal masáž. Děláme ji u mě ve studiu v rámci Face Therapy. Je tam viditelný efekt už za hodinu.

Stejně tak trendují velké plné rty. Má face yoga cvik i pro tento případ, když si ženy chtějí zajistit větší, plnější rty?

Rty jsou v podstatě jen sval, takže se se rty pracuje velmi dobře. Můžete si sáhnout na rty i zevnitř a nabrat sval z obou stran. Face Yoga vám neudělá obří rty, ale zvětšit se posilováním dají.

Který cvik máte nejraději a proč?

Mám takovou sérii cviků a skulpturálních technik, kterou dělám při každé aplikaci krému. Zabere to asi 3 minuty a je to takové moje minimum, co pro obličej denně udělám. Cvik velké O s mžouráním a zapojením svalů na tvářích patří k mých nejoblíbenějším a je také nejefektivnějším. Zapojí se při něm svaly na celém obličeji a krku a je to okamžitý boost pro tvář.

Numeroložka Monika Ben Thabetová: čísla určují náš vzhled i charakter

elle.cz

Věříte také anti-aging kosmetice, nebo lze všechny projevy stárnutí řešit pouze pomocí obličejové jógy?

Já v zásadě věřím v pro-age přístup. Já nechci bojovat s vráskou, já chci o sebe pečovat a vrásky tam pak nebudou nebo naprosto minimálně. A také vím, že jsme nastaveni na mnohem delší mladistvý vzhled. Jen si neustále škodíme a roky si přidáváme. Špatnými návyky, stresem, špatným postojem, přetěžování některých svalů na obličeji... Takže s klienty pracuji jak na konkrétních cvicích, ale také upravujeme denní návyky, postoj a dech. Dokud budete mít předsazenou hlavu, budete se mračit do počítače, pak se ohnete na pár hodin denně k telefonu a v noci budete spát na boku nebo na břiše, tak se vrásek a napětí nezbavíte. Propojuji souvislosti, aby lidé pochopili, co vše ovlivňuje, jak vypadají a společně na tom pracujeme. To pak mění nejen obličej ale i život. Neexistuje jeden zázračný krém, nebo zázračný cvik, vždy je to kombinace návyků a životního stylu. Tím, že jsem lektor jógy, věnuju se Ayurvédě a meditaci, mohu čerpat z více zdrojů a pracovat s lidmi komplexně. To mě na tom baví.

Když pozorujete ženy kolem sebe, máte již profesní deformaci a v duchu jim říkáte, co by mohly pomocí obličejové jógy vylepšit?

No jasně. Studuji i nonverbální komunikaci. Váš postoj a výraz o vás řeknou hodně, ještě než otevřete ústa. Hlavně správný postoj dělá hodně, ubere vám okamžitě pár let. I Jane Fonda někde zmínila, že jednou z věcí, díky které vypadá tak dobře, je dobrý postoj. A Jane ví, o čem mluví, vypadá fantasticky.

Může účinky face yogy ještě něco umocnit? Strava, pití, spaní na speciálních polštářích…?

Vše se vším souvisí. Jde o životní styl. Co jíme, pijeme, co máme v hlavě, jak spíme, to vše má na nás vliv. Mě Face Yoga nastartovala sebepéči. Do té doby pro mě byli důležitější děti a rodina. Těch pár minut denně mě přivedlo zpět k sobě, začala jsem o sebe pečovat a časem mi došlo, že sebepéče, která vede k sebelásce je základ jakéhokoliv vztahu. Vztahu se sebou, v práci, s partnerem, s dětmi. To se mi na Face Yoze líbí nejvíc. Nemusíte nikam chodit, praktikovat ji můžete kdykoliv během pár minut. Dá vám to sebevědomí, že to máte v rukou. Máte potom skvělý pocit – a to vám prostě estetický zákrok neudělá.

Se Simonou Rydlovou se můžete potkat na festivalu ELLEphoria v sobotu 4. 11. během její masterclass od 14:30 do 15:10. Více informací a vstupenky naleznete na webových stránkách festivalu krásy ELLEphoria.

ELLEphoria

Jitka Nováčková: „Na piedestalu dokonalosti bych stála nerada“

elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor