Přejít k hlavnímu obsahu

Ascendent o nás poví víc než naše sluneční znamení. Proč znát ten svůj

Díky boomu, který za poslední léta zažívá new age literatura, semináře zabývající se duchovním rozvojem, východní filozofie, celostní medicína a léčitelství, ale i astrologie a ezoterika, se vracíme k až tisíce let starým vědomostem našich předků. Můžeme díky jejich vědění naše bytí zkoumat a opečovávat nejrůznějšími způsoby. Takovou noční oblohu si lidé zvykli pozorovat odpradávna. Zaznamenávali dění na noční obloze a hledali souvislosti, jaké má na všechny oblasti života na Zemi, ale také jeho vliv na život každého jednoho z nás. Tak vnikla astrologie a také horoskopy. My se dnes podíváme na pojem, který bychom měli znát, chceme-li vědět, jak nás vidí ostatní – náš ascendent.

Proč znát svůj ascendent

Ascendent, neboli rising sign, je v astrologii hned po znamení zvěrokruhu. Určujeme jej dle polohy, kde se nacházelo Slunce v době našeho narození. Je nejdůležitějším prvkem potřebným k sestavení osobního horoskopu. Ascendent označuje znamení, které v hodině našeho narození vychází nad východním horizontem. Od něj pak můžeme odvodit, jak působíme na naše okolí, jak se projevujeme, jak vypadáme nebo jak interagujeme s ostatními. Mnoho astrologů doporučuje číst charakteristiku slunečního znamení a ascendentu společně. Nestává se zřídka, že se dokážeme s vlastnostmi svého ascendentu ztotožnit více, než se samotným slunečním znamením.

Horoskop od 4. března: Panny potká zkouška, Vodnáře ovládnou vášně

elle.cz

Ascendent jako osobní brand

Náš ascendent, jednoduše řečeno určuje, jakým způsobem se pohybujeme v okolním světě. Popisuje, jak jsme zvyklí komunikovat s ostatními, jaké máme fyzické dispozice, jak se oblékáme, mluvíme, projevujeme ale také, jaké ochranné mechanismy používáme v nepříjemných a napjatých situacích. Pokud jste se tedy například narodili ve znamení ohnivého, společenského a otevřeného Lva, ale ve větší skupině lidí se raději nejprve držíte zpátky a do svého soukromí necháte nahlédnout jen málokoho, můžete důvod hledat ve svém ascendentu, jenž bude pravděpodobně ve Štíru, Rybách nebo Raku.

Jak ho najít

Abychom zjistili, jaký je náš ascendent, potřebujeme znát přesný čas a místo našeho narození. Planety se v místě, od kterého se odečítá, střídají přibližně po dvou hodinách – rising sign nám tedy poskytuje přesnější informace, než naše znamení samotné. Na internetu pak dnes již najdeme nespočet neplacených stránek s generátorem osobních horoskopů (např. www.osobnihoroskop. najdise.cz), kde se můžeme dočíst, v jakém znamení se jednotlivé planety nacházely ve chvíli našeho narození. Ascendent pak nalezneme v 1. domě. Protřelé astroložky a astrologové pak jistě dávno disponují aplikacemi, jako je například Nebula. Je třeba mít ale na paměti, že osobní horoskopy slouží jako zdroj informací o naší osobě a dávají nám vhled do našeho přemýšlení a chování, nejsou ale odůvodněním nebo ospravedlněním pro naše rozhodnutí a skutky. Ty jsou plně v našich rukou.

Horoskop na březen: Lvi by měli být stále ve střehu, Ryby pocítí úlevu

elle.cz

Zdroj: mindbodygreen.com, timesofindia.com, costarastrology.com