Main character energy: Jak být hlavní postavou ve svém vlastním životě

Žijeme život rychlostí blesku a nestíháme si ho užívat tak, jak bychom chtěli. Neuvědomujeme si, proč něco děláme, a zapínáme autopilota. Cestou do práce scrollujeme na telefonu, místo abychom přemýšleli, jak strávíme svůj den, ve fitku na páse místo poslechu hudby odpovídáme na maily a při čtení knihy večer před spaním neustále myslí odbíháme k nesplněným úkolům. Tímto nevědomým prožíváním se připravujeme o možnost vytvořit si život dle našich představ a zatím nesplněných snů. Být hlavní postavou svého vlastního života znamená převzít kontrolu nad svým životem a utvořit si jej směrem, jakým chceme.

Fenomén Quiet Ambition: Buďte ambicióznější! Ale ne v práci

elle.cz

V hlavní roli: já

Nechcete být jako ostatní. Chcete být originál, tou nejlepší verzí sebe sama. Jste na tomto světě naprosto jedineční a musíte si uvědomit, že vše co děláte, děláte především pro sebe. Nikdo za vás nepožádá o novou práci, nikdo za vás nepoletí na půl roku do zahraničí, nikdo za vás toho nového kolegu, který se vám tak dlouho líbí, na kafe nepozve. Je to jednoduché – musíte zkrátka svůj osud uchopit do vlastních rukou a konat. Jenomže... to se lehko říká.

Proč to občas nejde?

Častokrát se necháváme ve svých rozhodnutích ovlivnit svým okolím. To je samozřejmě v případě, pokud jde o názor vašeho blízkého člověka, kterému věříte a je pro vás jeho názor důležitý, případná kritika vítaná. Pokud vám ale radí cizi lidé, se kterými nemáte stejný pohled na život a nemáte se od nich co učit, proč poslouchat jejich rady? Je to váš život a měli byste ho žít podle sebe. Nemáte nekonečně mnoho času, proto byste si měli vybírat s kým ho budete trávit. S těmi, kteří ve vás podněcují radost a inspirují vás k tomu, aby se z vás stal lepší člověk, to bude ono. Nikdy nevíte, co se může stát, dokud to nezkusíte. Nemějte strach. Je lepší udělat chybu, než abyste si celý život říkali, jak to asi tenkrát mohlo dopadnout. Kdyby.

ELLE Empowerment: Žít podle svých snů

elle.cz

Jak ovládnout main character energy

Choďte na rande sami se sebou a poznávejte sami sebe. Je nesmírně důležité zjistit, kdo doopravy jste a co v životě chcete. Nemusíte vědět, co budete dělat za práci nebo koho si vezmete za manžela. Jde pro začátek především o to mít jasno v tom, jak chcete, aby vypadal váš běžný den. Jak se chcete cítit a co chcete zažívat?

Lehkost bytí

Sbírejte nové zkušenosti a zážitky. Faktory, které určují kvalitní život a váš růst jsou stále stejné. Pocit, že rostete. Zvyšování lidského potenciálu. Práce, která vás baví a je prospěšná společnosti. Dobré vztahy s lidmi, na kterých vám záleží. Zjednodušte si život a vraťte se k radostem, které máte přímo před očima.

Naučte se říkat, co chcete

Samozřejmě, že můžete říkat „ne“. A rozhodně se učte mluvit o vlastních pocitech. To vám pomůže vyjádřit své emoce a zároveň nastavit hranice ostatním. 

Zodpovědnost je vaše 

Vezměte zodpovědnost za svoje činy a rozhodnutí do vlastních rukou a učte se z chyb. Bez chyb se nepoučíte a neposunete dál. Proto se nebojte chybovat. A vzpomeňte si při tom chybování na hrdinku všedních dní Bridget Jones.

Buďte flexibilní

Z chyb se poučte a běžte dál. Nemá cenu ztrácet čas přemýšlením, co by bylo kdyby nebo jak by to mohlo být jinak. Přijměte realitu a pracujte s tím, co máte.

Proč si nemohu udržet partnera? Prokletí úspěšných žen

elle.cz

Nezapomeňte být vděční

Věnujte každý den chvilku času zamyšlení se nad tím, za co můžete být vděční. Máte více, než si uvědomujete. Pomůže vám také všechno si zaznamenávat do deníku – jeho psaní vám skutečně zlepší život!

Žijte v přítomnosti

Je snad něco lepšího? Být offline se občas skutečně vyplácí. Necestujete přece proto, abyste pak polovinu času strávili na Instagramu.

Vykročte ze své komfortní zóny

Ano, je to klišé. Ale hranice komfortní zóny jsou tu od toho, abychom je překračovali a sami sebe posouvali. Tím, že se vám povede něco, v co jste ani nedoufali, si přidáte neskutečnou dávku sebevědomí. Main character energy zaručena!

Vezměte život do vlastních rukou

Jste autor svého vlastního života, píšete si svůj příběh a máte ho na 100 % ve svých rukou. Chyby, strachy a selhání k životu zkrátka patří. Díky nim se posouváte a stává se z vás silnější člověk. Tím, že překonáte něco, z čeho máte strach, získáte větší důvěru v sebe samotné. Kráčejte svým životem jako filmová hvězda a vstříc všemu, o čem sníte. Pokud jste dočetli až sem... proč tedy stále na něco čekáte?

Čtyři návyky, které vám zaručí pocit štěstí

elle.cz

Zdroj: The New Yorker, Mental Floss